Otázka povoleného ozbrojování obyvatelstva je v posledních letech stále aktuálnější. Zákony se naštěstí k liberalistickým požadavkům nijak zvláště neohýbají, o to žádanější jsou však věrohodně vypadající alternativy.

Nemáme na mysli pouhé makety zbraní, nošené jen pro efekt, ale účinné plynové pistole, jež vám mohou pomoci v neočekávaných situacích. A jak se v nich vyznat?

Jak je to s kategorizací dostupných zbraní

Měli byste vědět, že zbrojní průkaz potřebujete na střelné zbraně kategorie B (ty, které podléhají povolení) a C (ty, které podléhají pouhému ohlášení). Pořízení tohoto dokumentu však řadu lidí odradí. ČR totiž patří v této otázce mezi přísnější země. Zaplatíte stokoruny až tisícikoruny (podle kategorie průkazu) a neobejdete se bez celé řady podmínek. Nutná je:

  • způsobilost k právním úkonům,
  • zdravotní způsobilost,
  • bezúhonnost (je nutné ji doložit prostřednictvím opisu z evidence Rejstříku trestů),
  • zkouška z odborné způsobilosti (teoretická i praktická část).

Není divu, že počet držitelů zbrojního průkazu se u nás dlouhodobě pohybuje pod číslem 300 000, a to včetně držitelů zbraní nutných pro výkon povolání.

Plynové pistole toho příliš nepotřebují

Ale máte-li spadeno na některou plynovou krásku, bude se vás týkat kategorie D (ostatní zbraně). Její držení je legální, při obraně vám poslouží skvěle a podmínkou pro její získání je pouze dovršení 18 let věku. Vybrat si tak můžete zcela podle svého gusta.

O reálnost jde především

Máte-li zájem o plynovku, budete určitě v první řadě řešit její rozměry. Doporučujeme střední kompaktní pistole s velkou kapacitou zásobníku a věrohodným designem. Nejlepší jsou repliky nějakého známého modelu, u něhož si ostatní lidé nemohou být na první pohled jisti, jaký typ zbraně mají před sebou.

Pokud se vám líbí třeba turecký univerzální Zoraki, Walther nebo toužíte po kopii opravdové policejní zbraně, určitě vám budou vyhovovat plynové pistole Bruni. Moderní materiály jim zaručují lehkost, věrné zpracování pak opravdovou autentičnost. A potěší vás také cenou.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..