Nails Hands Cup Hold Holding  - Alehandra13 / Pixabay

Jen málo minerálů a vitamínů je tak důležitých zároveň pro naše zdraví i pro naši krásu jako právě zinek. Co všechno umí a z jakých přírodních zdrojů si ho nejlépe dopřát?

Zinek je velmi často zmiňován zejména v souvislosti s mužskou plodností, stará se totiž o tvorbu progesteronu. Ženy však nedají dopustit na jeho působení v oblasti zdravých  a silných vlasů a nehtů. Právě proto patří zinek forte tablety do každé lékárničky ženy, která chce vypadat dobře. A co bychom o něm ještě měli vědět?

Přírodní zdroje zinku leckdy nenadchnou

Pokud byste ho ovšem chtěli doplnit čistě přírodními způsoby, museli byste do svého jídelníčku velmi často zařazovat potraviny, z nichž většinou nebýváme zrovna nadšeni. A jaké jsou ve hře? Především mořské plody v čele s  ústřicemi  a kraby. Tento minerál najdeme také v hovězím mase a vnitřnostech jakéhokoli druhu. Velmi vysoké hodnoty lze naměřit i v pivovarských kvasnicích nebo v opravdu kvalitních sýrem. Ze zeleniny a luštěnin pak lze vsadit zejména na hrášek, fazole, sóju nebo dýně různých druhů.

Přečtěte si: V období, kdy na vás viry útočí do slova na každém rohu, je potřeba podporovat váš imunitní systém, který ke svému správnému fungování potřebuje zejména zinek, mezi jehož účinky se také řadí posílení vlasů a nehtů či zlepšení stavu pokožky.

Proč je zinek důležitý pro krásu

Tak především stimuluje a urychluje růst zdravých vlasů a jedním dechem rovněž snižuje jejich vypadávání. Dále pak velmi účinně zpevňuje nehty a dělá je silnějšími a delšími. Je to jednoduše proto, že se nezlomí ještě před dosažením té správné velikosti. Ano, tak jednoduché to je.

A nesmíme zapomenout ani působení zinku na naši imunitu. V tom se skvěle doplňuje s vitamínem B6, který najdeme mimo jiné i v produktu zinek forte od českých specialistů na přírodní doplňky stravy – společnosti Naturvita.cz. V první řadě doslova restartuje metabolismus a podporuje vznik nových buněk. Stará se také o správnou úroveň vlhkosti pokožky a zlepšuje vzhled  té zanícené a zarudlé. A stará se také o zlepšení stavu vlasových folikulů. A kde teto doplněk stravy výhodně pořídit? Doporučujeme e-shop Gigalekarna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *