Nails Hands Cup Hold Holding  - Alehandra13 / Pixabay

Jen málo minerálů a vitamínů je tak důležitých zároveň pro naše zdraví i pro naši krásu jako právě zinek. Co všechno umí a z jakých přírodních zdrojů si ho nejlépe dopřát?

Zinek je velmi často zmiňován zejména v souvislosti s mužskou plodností, stará se totiž o tvorbu progesteronu. Ženy však nedají dopustit na jeho působení v oblasti zdravých  a silných vlasů a nehtů. Právě proto patří zinek forte tablety do každé lékárničky ženy, která chce vypadat dobře. A co bychom o něm ještě měli vědět?

Přírodní zdroje zinku leckdy nenadchnou

Pokud byste ho ovšem chtěli doplnit čistě přírodními způsoby, museli byste do svého jídelníčku velmi často zařazovat potraviny, z nichž většinou nebýváme zrovna nadšeni. A jaké jsou ve hře? Především mořské plody v čele s  ústřicemi  a kraby. Tento minerál najdeme také v hovězím mase a vnitřnostech jakéhokoli druhu. Velmi vysoké hodnoty lze naměřit i v pivovarských kvasnicích nebo v opravdu kvalitních sýrem. Ze zeleniny a luštěnin pak lze vsadit zejména na hrášek, fazole, sóju nebo dýně různých druhů.

Proč je zinek důležitý pro krásu

Tak především stimuluje a urychluje růst zdravých vlasů a jedním dechem rovněž snižuje jejich vypadávání. Dále pak velmi účinně zpevňuje nehty a dělá je silnějšími a delšími. Je to jednoduše proto, že se nezlomí ještě před dosažením té správné velikosti. Ano, tak jednoduché to je.

A nesmíme zapomenout ani působení zinku na naši imunitu. V tom se skvěle doplňuje s vitamínem B6, který najdeme mimo jiné i v produktu zinek forte od českých specialistů na přírodní doplňky stravy – společnosti Naturvita.cz. V první řadě doslova restartuje metabolismus a podporuje vznik nových buněk. Stará se také o správnou úroveň vlhkosti pokožky a zlepšuje vzhled  té zanícené a zarudlé. A stará se také o zlepšení stavu vlasových folikulů. A kde teto doplněk stravy výhodně pořídit? Doporučujeme e-shop Gigalekarna.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..