Truck Driver Transport Traffic  - planet_fox / Pixabay

Máte před sebou dlouhou cestu? Poradíme vám, co udělat pro to, abyste do cíle dorazili v bezpečí.

Hodně lidí se v tento čas vydává automobilem na dovolené. V důsledku koronavirové pandemie mnohem více, než tomu bylo třeba loni. Automobilem zkrátka na dovolenou v současné době cestují i ti, kteří by za normálních okolností cestovali letecky. Běžné tak jsou i desetihodinové cesty, které samozřejmě kladou nemalé nároky na řidiče. Co udělat pro to, aby cesta byla po všech stránkách bezpečná?

Na cestu vyrazte odpočatí!

Každý řidič by za volant měl usedat dobře odpočatý. A pokud před sebou máte několik tisíc kilometrů, platí to dvojnásob. Z tohoto důvodu není vhodné vyrážet po náročném pracovním dni. Raději vyrazte o den později, ale odpočatí. Vhodné jsou samozřejmě pravidelné přestávky spojené s doplňováním tekutin. V případě opravdu dlouhých jízd se povoluje i bezpečný doping v podobě energizujících a kofeinových nápojů. Zase to ale s nimi nepřežeňte.

Vsaďte na přírodní produkty

Doporučit v tomto případě lze i k tomu určené doplňky stravy. Značka Naturvita specializující se na výrobu vitamínů, minerálů a dalších přípravků pro zdraví a krásu například rozšířila své portfolio o skvělý prostředek (nejenom) pro řidiče s názvem Kofex. Jedná se o čistý kofein s extraktem guarany v tabletách. Tyto dvě látky oddalují únavu a zlepšují koncentraci, bez níž se řidič neobejde. Přípravek, který je k sehnání například na internetové lékárně gigalekarna.cz, ovšem může užívat prakticky každý, kdo je vystaven extrémnímu stresu a psychické zátěži.

Zabavte své děti

Dlouhá cesta autem je náročná pro řidiče i spolujezdce. Obzvláště jedná-li se o malé děti. I ty totiž mohou řidiče rozptýlit do té míry, že ohrozí bezpečnost jízdy jako takové. A zdaleka se nejedná jen o nevinné otázky typu: „kdy tam budem“. Z toho důvodu je třeba děti při jízdě zaměstnat. Povídat si s nimi, hrát různé slovní hry, popřípadě jim v mini DVD přehrávači pouštět jejich oblíbené pohádky.

Střídejte se v řízení

Ideální samozřejmě je, pokud ve voze cestujete s dalším řidičem, s nímž se můžete střídat. A pokud únava bude neúnosná a doslova a do písmene se vám budou zavírat oči, k čemuž po dlouhotrvající jízdě dochází, zastavte a na chvilku si zdřímněte. Ve výsledku je jedno, jestli do cíle přijedete o dvě hodiny dříve či později. Hlavní je, abyste dorazili v pořádku. Tak, šťastnou cestu!

Tip pro čtenáře: Potřebuješ vydražet za volantem ? Vyzkoušej bílý kratom z obchodu Nejlepsikratom.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..