Rila Seven Rila Seas Bulgaria  - Fexplorer / Pixabay

Nedáte dopustit na venkovní pohybové aktivity? Spojujete svůj volný čas téměř výhradně se sportem? Pak byste rozhodně měli dbát na kvalitu oblečení, v němž tyto činnosti podnikáte. Proto chtějte vždy jen takové modely, pro jejichž výrobu byly použity ty nejmodernější materiály.

A jaké to vlastně jsou? Možná vás překvapí, jakou měrou se outdoorové kalhoty a bundy inspirují minulostí, aniž by zanevřely na nejnovější technologie. Stačí se podívat na to, které tkaniny vévodí žebříčkům oblíbenosti.

Vlna, polyester, ale třeba i laminování

Pojďme se tedy na tuhle sekci šatníku každého milovníka venkovních aktivit podívat zblízka.

G-1000 – jde o základní materiál, z něhož se outdoorové bundy a další kousky vyrábějí. Tato hustá tkanina je vyrobena z 65% polyesteru a 35% bavlny. Unikátní vlastnosti jí dodává grónský vosk, jež se snadno přizpůsobí jakémukoli zamýšlenému využití.

Vlna – může se chlubit i antibakteriálními vlastnostmi, skvěle vás zahřeje a přitom odvádí přebytečnou vlhkost od těla. Asi nejznámější je Merino, ale použít lze i Brattlands a mnohé další.

Bergshell – je opravdu pevný, voděodolný, a navíc udržitelný. Tento trendový materiál tvoří recyklovaný nylon s certifikací Global Recycled Standard, vylepšený ještě prostřednictvím TPU laminování. Díky tomu jeho vodní sloupec dosahuje hodnot až 10 000 mm. Hned tak se nerozedře ani neprotrhne…

Eco-Shell – vodní sloupec: 20 000 – 30 000 mm, prodyšnost: 20 000 – 26 000 g/m2/24 h – fascinující čísla, že? Aby ne, máte co dočinění s produktem od specialistů na outdoor – švédskou společností Fjällräven. A co všechno si z něj můžete pořídit?

Vybavte se na cestování se vším všudy

Kombinaci těchto materiálů najdete v té nejlepší formě v oblečení na stránkách Fjallraven-shop.cz. Potěší vás dobře padnoucími střihy, nápaditým provedením, barvami, udržitelností… A k tomu všemu i přívětivým cenami. Vybavte se na dovolenou kousky, které vám vydrží po mnoho let ve skvělém stavu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..