Breast Feeding Maternity Mother  - gdakaska / Pixabay

V brožurkách propagujících kojení vypadá všechno tak krásné a zalité sluncem. Na obrázku obvykle bývá usmívající se maminka, šťastné dítě a vůbec z něj dýchá opravdová pohoda. Ovšem jakmile svého drobečka začnete doopravdy krmit „z vlastních zdrojů“, zjistíte, že se k tomu všemu vážou i nějaké ty problémy.

Prsa bolí, natékají a bradavky jsou brzy tak citlivé, že se jich nemůžete ani dotknout. To vše může  zkazit veškerou radost z kojení už ze začátku mateřství. A přitom je to zcela zbytečné.

Jak vyzrát na bolestivé kojení

Seznam výhod  kojení je velmi dlouhý. Jmenovány jsou obvykle ty lékařské a psychologické, ale nesmíme zapomenout ani na ty sociální a ekonomické. Rozhodně tedy není dobré vzdávat se už po prvních známkách potíží.

„Počkejte a ono to přejde,“ takovou radu obvykle uslyší všechny maminky, které si na bolestivé bradavky během kojení postěžují u pediatra. Skvělou první pomocí je úprava techniky kojení (dítě musí do úst vložit celý dvorec) a natírání bolestivých míst mateřským mlékem, jež napomáhá hojení.

Důležité je také řádné větrání. Pokud tedy můžete, choďte co nejčastěji bez podprsenky. Bez přístupu vzduchu se pokožka nikdy řádně nezahojí. Pokud to třeba kvůli velikosti prsů není možné, pokuste se je odhalit alespoň v leže. A vždy používejte pouze bavlněné spodní prádlo.

Od bolesti pomohou gelové polštářky

U všech těchto metod však trvá několik dní, než zcela zaberou.  A pokud máte maličké miminko, které se krmí klidně každé dvě hodiny, může se celý proces léčby ještě výrazněji zpomalit.

V takové případě vám pomohou chladivé gelové polštářky, třeba od značky multi mam. Okamžitě vám uleví od bolesti, redukují otoky a brání infekcím. Napomáhají také k optimálnímu stavu vaší pokožky a bio aktivní gel navíc není třeba před kojením omývat. Dítěti neškodí. Více se dozvíte na stránkách Kojenibezbolesti.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *