ChellyRika / Pixabay

I přesto, že v ložnici trávíme spoustu času po tmě a pod peřinou, její osvětlení je velice důležité. Při výběru svítidel do ložnice budeme omezeni více než při výběru svítidel do jiného pokoje, protože budeme ovlivněni především kvalitou našeho spánku. Na tu bychom měli myslet v první řadě. Jen tak může být ložnice ložnicí.

Jakou roli při výběru osvětlení do ložnice sehrává melatonin?

Víte, že umělé světlo brání tvorbě melatoninu, tedy hormonu spánku? To proto je pro spánek důležitá tma a většina lidí nám určitě dá za pravdu, že ve světle se zkrátka usnout moc nedá. A proto melatoninu přizpůsobíme i výběr osvětlení. Do ložnice tedy vybíráme světlo tlumené, které pokoj osvětlí, ale zároveň nebude jeho uživatele oslňovat. Samozřejmě si v ložnici nevystačíme jen s lampičkou a tudíž je centrální osvětlení velice důležité. Místo klasického lustru však můžete zvolit dnes stále více oblíbené bodovky, které v pokoji zajistí útulnou atmosféru. Svítidla do ložnice by také měla vyzařovat měkké, žluté světlo, které na rozdíl do toho bílého tolik nepřipomíná denní světlo.

I tolerance vůči partnerovi má při výběru osvětlení do ložnice hlavní slovo

Při výběru svítidel do ložnice myslete i na to, že v ložnici nejste sami, nýbrž s partnerem, a proto se vaše individuální potřeby mohou lišit. Zatímco jednomu se bude chtít spát, ten druhý by si ještě přečetl knížku a podobně. Proto by mělo být centrální světlo doplněno i dalším osvětlením. Využít můžete nástěnné osvětlení, bodové osvětlení nebo klasické lampičky. Takové osvětlení by mělo být taktéž tlumenější a polohovatelné. Pokud si s výběrem osvětlení do ložnice nevíte rady, obraťte se na odborníky internetového studia Interiori, kteří vám s výběrem pomohou. Výrobky společnosti Interiori jsou jedinečné, a proto nebude problém je sladit s vaším stávajícím interiérem ložnice.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..