Pro pobyt v horách vybírejte pouze kvalitní oblečení
Pro pobyt v horách vybírejte pouze kvalitní oblečení

Nemáte vhodné oblečení? Nespoléhejte se na bundu, kterou využíváte ve volném čase do města, která Vám tolik potřebný komfort nedodá. Každá fyzická aktivita totiž vyžaduje pohodlné a flexibilní oblečení, které zahrnuje prádlo, kalhoty, trika i bundu. Sport podléhá i určitým módním trendům.

Ač se to nezdá, v dnešní době je výběr kvalitního outdoorového oblečení často podceňován. Abyste si zaručili úspěšné a zároveň pohodlné absolvování i vícedenních pobytů v přírodě a na horách, je důležitá nejen dobrá fyzická kondice, ale správný výběr turistického vybavení. Určitě každý turista ví, že některé túry mohou být velice náročné a jsou doprovázeny náročnými podmínkami, což může mít dopad například na otlaky nohou, proto vybírejte správnou obuv. Rizikem je také prochladnutí při výběru nesprávného oblečení.

Jedna z nejdůležitějších a často velmi podceňovanou součástí outdoorového vybavení je oblečení, které slouží ke správné regulaci tělesné teploty a odvádění tělesné vlhkosti během fyzických aktivit. Už jste si stanovili, kolik peněz za sportovní oblečení chcete utratit? Nebo už víte, kde a jaké sportovní oblečení chcete zakoupit? Všechny tyto otázky jsou při výběru sportovního oblečení důležité. Základ je termoprádlo, často také nazývané funkční prádlo.

Termo prádlo umožňuje díky speciálnímu tvaru a použitých vláken odvádět pot od pokožky pryč. Oproti prádlu z bavlny není nasákavé, tudíž umožní potu se odpařit do vnějšího prostředí a samo tak zůstává suché, stejně jako vaše pokožka. Suchá pokožka se daleko pomaleji ochlazuje, takže vaše tělo zůstává také v teple, proto označení „termo“ prádlo.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..