Saunování při slunce západu vám zlepší zdraví i náladu

Saunování při slunce západu vám zlepší zdraví i náladu

Saunování při slunce západu vám zlepší zdraví i náladu

Vysoké teploty, chladivý pot a uvolnění celého těla. Že tomu ještě něco chybí? Výhled do krajiny přes prosklené stěny! Až zažijete saunování za bubnování kapek deště a při pozorování nádherné duhy na protějším kopci, už nebudete chtít obyčejnou saunu. Tenhle zázrak navíc můžete mít i na vlastní zahradě.

Pozorujte město, uvolněte mysl

Podle Skandinávců má saunování venku dvojnásobné léčivé účinky. V Brně dotáhli tuhle finskou tradici k dokonalosti. Na kopci nad městem totiž vybudovali prosklenou saunu. A na potící terapii s výhledem na dominanty města se stojí fronty.

Abyste si užili panoramatický zážitek a zároveň zrelaxovali celé tělo, nemusíte nutně jezdit do Brna. Postavte si venkovní saunu na vlastní zahradě nebo terase – ať už máte výhled na město nebo les, vypoťte jarní nachlazení nebo stres z práce při pohledu na dechberoucí západ slunce.

Ozdravné pocení za každého počasí

Zahradní saunu si dopřejete za každého počasí. Postará se o to obložení z masivního cedru, který je napuštěný teakovým olejem. Silný vítr, sníh i déšť – s tím vším si kabina poradí. I když bude venku třeba -20 °C, vy se budete nerušeně potit a z roztopené místnosti sledovat dění venku.

Kamna vyhřejí kabinu na 90-105 °C. Máte-li bolavá záda nebo unavené klouby, horký suchý vzduch vás trápení zbaví. Není lepší lék ani na kardiovaskulární onemocnění. Sauna totiž posiluje funkci srdce a prodlužuje tak život.

Nebuďte v ní ale déle než 10-15 minut. To tělu bohatě stačí. Pak se prudce ochlaďte – v zimě využijte přírodu a skočte rovnou do sněhu. Nebo si blízko sauny vybudujte ochlazovnu s bazénkem, kde rozpálené tělo zchladíte.

A pokud se vám nechce putovat ze sauny přes celou zahradu až do bazénu, pořiďte si přepychový saunový domek. V něm máte všechno pohromadě, takže odtud nemusíte vylézt třeba celý den. Saunování pod hvězdnou oblohou, poležení na lehátku v odpočinkové místnosti nebo relax při západu slunce v bazénku na terase – to všechno vám zajistí luxusní zážitek jako v lázních.

Postavte si ráj zdraví na míru

Pro stavbu saunového domku vám přitom stačí přívod elektřiny a vody. Sami se ale do výroby nepouštějte. Obraťte se raději na odborníky, kteří se postarají, aby vám sauna vydržela dlouhé roky i v náročných venkovních podmínkách.

Česká firma SaunaSystem má patnáctileté zkušenosti. Pokud si nevyberete některou z jejich typizovaných venkovních saun, postaví vám soukromé wellness do vaší zahrady přímo na míru. Svůj saunový ráj tak budete mít vždycky jen pár kroků od domu.Zanechat odpověď

Autorská práva © 2018 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress