Jak vybrat auto pro rodinu, aby byla opravdu spokojená?

Jak vybrat auto pro rodinu, aby byla opravdu spokojená?

Jak vybrat auto pro rodinu, aby byla opravdu spokojená?

Došli jste k závěru, že se již dál nebudete těsnat v malém hatchbacku a pořídíte si něco prostornějšího? Pokud se však v současné nabídce automobilů příliš neorientujete a netušíte, jakým směrem se dívat, může být pro vás výběr nového auta pro rodinu komplikovaný. Poradíme vám, na co si dát pozor a navrch přihodíme i několik konkrétních tipů.

Situace, kdy auto bazar navštíví rodina, která chce vyměnit stávající malé auto za větší, je naprosto běžná. Odborníci zájemcům z této skupiny jednoznačně doporučují rodinné kombíky a víceúčelová auta známá jako MPV. Alternativu představují i tzv. osobní dodávky, což jsou užitkové vozy přestavěné pro převoz osob. Všechny tyto kategorie nabízí dostatek prostoru pro cestující i zavazadla, což přijde vhod vždy, když rodina vyrazí na dovolenou.

Mnohé vozy navíc umožňují variabilní uspořádání interiéru. Některé modely ze segmentu MPV jsou určeny pro převoz až sedmi lidí, ale v případě potřeby je možné třetí řadu sedadel vymontovat a získat více úložného prostoru v kufru.

Ale po kterém “empévéčku” sáhnout? K těm nejprodávanějším patří Ford Galaxy či S-Max, ale také Renault Espace a Dacia Lodgy. Renomovaný pražský autobazar Výhybka doporučuje také starší VV Sharan.

Pozor byste si naopak měli dát na kategorii SUV. Vozy spadající do segmentu “Sport utility vehicle se sice na první pohled jeví jako dobrá volba, ale velmi často jim chybí to podstatné – prostor. Ačkoliv jde o vozy s mohutnou karoserií, z hlediska vnitřního prostoru na tom nejsou tak dobře a nemají ani příliš velký zavazadlový prostor. To se samozřejmě netýká velkých SUV, které jsou však obvykle nákladná na servis.

Na závěr dobrá rada – s výběrem auta příliš nespěchejte a raději se po něm poohlédněte na více místech. Prověřené bazary jsou obvykle jistější než soukromé inzerce, přes které se lidí někdy zbavují vozidel s technickými závadami.Zanechat odpověď

Autorská práva © 2018 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress