Anglická královna řidičák nepotřebuje, vy ano
Anglická královna řidičák nepotřebuje, vy ano

Začínáte mít pocit, že by se vám hodil řidičský průkaz? Na nic nečekejte a přihlaste se do autoškoly. Anebo jste snad královna Alžběta II, která se bez řidičského oprávnění docela dobře obejde? Jako jediná obyvatelka Spojeného království totiž může oficiálně řídit i bez něj, aniž by porušovala zákony.

Proč má královna Alžběta II. takové privilegium? Je snad důvodem její „modrá krev“? Nikoliv. Řidičské zkušenosti nasbírala za druhé světové války a poté již zkoušky skládat nemusela. Je jedinou ženou na ostrově, která nemá řidičské oprávnění, a přesto může legálně řídit. Navzdory svému pokročilému věku se stále čas od času ráda projede v některém ze svých mnoha luxusních automobilů a nepotřebuje při tom žádnou asistenci.

Královna Alžběta II. má k automobilům velmi vřelý vztah a zvládá dokonce jízdu s většími vozy. A protože v minulosti působila jako mechanička vojenských nákladních vozidel, pravděpodobně by i dnes zvládla něco málo opravit. Traduje se, že disponuje vozovým parkem v hodnotě více než tři miliardy korun.

Vraťme se však k vám. Ať už vás k řidičskému průkazu ženou jakékoliv důvody, není důvod autoškolu odkládat. Ve svém vlastním zájmu si vyberte tu nejlepší a naopak se vyhněte nabídkám za podezřele nízké ceny.

Jak vybrat správnou autoškolu?

Máte-li možnost jízdy absolvovat ve větším městě, udělejte to! Autoškola Praha je mnohem lepší než na vesnici, protože budete muset řešit množství komplikovaných situací. Jakkoliv se vám do něčeho takového nechce, vězte, že právě díky tomu získáte velmi cenné zkušenosti, které následně zúročíte v provozu.

Dalším důležitým kritériem je kvalita vozového parku. Autoškola by měla disponovat novějšími automobily ve vynikajícím technickém stavu. Určitě se vyhněte autoškole, ve které se jezdí dvacet let starými vozy.

Dobrá autoškola vám vždy nabídne něco navíc. Například pražská autoškola King kromě výcviku všech skupin řidičského oprávnění zpříjemní vaše první kilometry za volantem lidským přístupem instruktorů a špičkovými výukovými materiály.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..