Našla jste si partnera – cizince a ráda byste s ním založila rodinu? Anebo se snad do zahraničí chystáte razit za prací? V obou případech se nabízí otázka, zda je malé dítě připraveno na kontakt s jiným než mateřským jazykem a kdy je vhodná doba na to, aby se druhou řeč začalo učit. Názory rodičů na dané téma se často v mnohém liší a není snadné učinit správné rozhodnutí. Odborníci na lingvistiku však mají jasno. Jaký je jejich názor?

Ačkoliv je lidský mozek velmi tajemným místem, z mnoha opakovaných výzkumů jasně vyplynulo, že se malé děti učí mnohem lépe než dospělí. Platí to také v případě cizích jazyků a není jediný důvod s výukou čekat do pozdějšího věku. Pro svého potomka naopak uděláte to nejlepší, protože mu položíte stabilní základy a zajistíte, aby mu druhá řeč nedělala žádný problém v budoucnu.

Děti narozené do takzvaných bilingválních rodin to mají zdaleka nejjednodušší. Rodiče na ně mohou mluvit dvěma různými jazyky již od narození. O něco komplikovanější situace nastává v případě, kdy ani jeden z rodičů není rodilý mluvčí. Nabízí se však možnost dítko přihlásit do soukromé školky s rozšířenou výukou cizích jazyků nebo do vhodně zvoleného kurzu.

Zatímco soukromých školek je v České republice poměrně poskrovnu a mají omezenou kapacitu, angličtina pro předškoláky formou kurzu je mnohem dostupnější, a to i finančně. Naprosto zásadní je ale výběr správné metody. Děti by se měly s dalším jazykem seznamovat hravou formou a nikoliv se biflovat gramatiku a nepotřebná slovíčka.S ohledem na výše uvedené se jako jedna z nejlepších možností jeví metoda Wattsenglish. Kurzy jsou určeny pro děti od 4 let a jsou koncipovány jako roční a děti na něm mohou navázat v dalších letech. Žáci prvního a druhého stupně již dokonce mohou absolvovat kurzy Flyers a složit Cambridgeské zkoušky.

Co dodat na závěr? Snad jen to, že skutečně nemá smysl otálet – čím dříve svého potomka seznámíte s cizím jazykem, tím lépe pro něj!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..