Bolesti bříška a koliky u dětí

Bolesti bříška a koliky u dětíMiminka jsou velkou radostí v lidském životě, ale ne všechny dny se dovedou správně poprat s nejrůznějšími potížemi. Může je něco pobolívat a hned máte místo usměvavého uzlíčku pěkně plačtivý až vzteklý. Miminka a malé děti se často potýkají s bolestí bříška. Kojenecká kolika může být jednou z příčin jejich trápení.

Projevy kojenecké koliky

Pokud kojence trápí bolesti bříška, nahlas pláče a může se ozývat i křikem. Obyčejně u hlasového projevu napíná nožičky a přitahuje je k bříšku. Jeho obličej rázem mění barvu na rudou. Plyny se v lidském těle objevují přirozeně. Většina z nich se vstřebává ve střevech, ostatní se dostávají ven konečníkem. V případech, kdy dojde k narušení rovnováhy mezi odchodem plynů a jejich tvorbou, se objevují potíže – buď odchází plyny z těla nadměrně, nebo naopak neodcházejí. První případ bývá nepříjemný, ale neprojevuje se bolestí. Druhým případem je známé nadýmání. Jedinec má nafouklé břicho, křeče a rád by si ulevil. Novorozenecká kolika je do jisté míry způsobena také nezralostí trávicího ústrojí v prvních měsících po narození. Dětské koliky a břišní bolesti však mohou ukazovat na závažnější poruchu zažívacího ústrojí.

Nepodceňujte zažívací problémy u dětí

Je pochopitelné, že bolesti bříška musí rychle ustoupit, aby se dítě zbytečně netrápilo. Vyzkoušet můžete masáže, úlevové polohy, dítě noste. Pokud nic nezabírá, zajděte k lékaři. Jak se zbavit nadýmání? Kojenecké kolice dále ulevíte teplými obklady na bříško, teplou koupelí, hlazením po zádech nebo poplácáváním po zadečku. Ulevíte pomocí houpání v kočárku, kolebání i tichým mluvením. V lékárně jsou k dostání i speciální Espumisan kapky pro kojence, které uleví při potížích s nadýmáním. Espumisan pro kojence a pro děti pomůže rozpadání plynu. Pro kojence je určeno dávkování 5 – 10 kapek před kojením nebo je dejte do kojenecké výživy v lahvičce.13 komentářů

 1. Emmik napsal:

  Naše Verunka se asi třetí den po porodu začala prohýbat, brečet…nevěděli jsme, co s tím… sestřička nám pak začala dávat Espumisan před každým kojením…koupili jsme kapičky i domů a musím říct, zaplať pánbůh za ně! den ode dne bylo líp a líp. V záchvatech jsme bříško nahřívali teplými obkládky a chovali v tygříkovi – to měla Verunka nejradši 😉

 2. Klára napsal:

  Souhlasím, Espumisan nás zachránil, protože se může dávat dětem již od narození! Vyjde i cenově dobře, protože lahvička stojí kolem 90,- a vydrží až 3 týdny 😉 Cvičíme s nožičkama a masírujeme bříško 😉

  • Hajnalka napsal:

   Taky jsem se nalévala fenyklovým čajem a jedla skoro jen suché staré pečivo, ale jakmile jsme nasadili malému Espumisan, mohla jsem se konečně i normálně najíst. 🙂

   • Sixtinka napsal:

    No čaje u mně moc nefungovaly, a to jsem jedla fakt podle všech zaručeně protinadýmavých receptů během kojení a prolévala se fenyklem a kmínovým odvarem – stejně to nebylo nic platné a malý se kroutil jak žížala a plakal, byl celý rudý, tak jsme nasadili Espumisan a za pár dní bylo po potížích.

 3. Monikaka napsal:

  Já jsem prvně sáhla po fenyklovým čaji, že to třeba zabere. Přidala jsem masáže a cvičení, ale nic:-( Naše dcera zřejmě při kojení spolyká hodně vzduchu 🙁 Tak jsem tedy taky dala na radu doktorky a zkusila Espumisan. Je to s ním o dost lepší. Prý působí jen ve střevech a dál do organismu se nevstřebává, tak jsem ráda…

  • Mamlaska napsal:

   Spolykaný vzduch u nás problém nebyl, syn se krásně přisál hned napoprvé, ale bříško ho potrápilo taky, naštěstí to vyřešily kapičky Espumisan.

 4. Josefka napsal:

  Já jsem přemýšlela nad tím spolykaným vzduchem a teda pořídila jsem tu antikolikovou lahvičku… do mlíčka také nakapu Espumisan a naučila jsem se na kurzu polohy – klubíčko, koník a tygřík – a opravdu jdou prdíky pěkně ven …

 5. Daniela napsal:

  Já popíjela fenyklovo-kmínový odvar a dbám na rozumnou nenadýmavou stravu… ale i tak nás prdíčky občas pěkně potrápili 🙁 hlavně večer 🙁 Takže jsme také sáhli po Espumisanu – a fakt zabral perfektně!

 6. Soptilka napsal:

  tak to je první věc, při kojení dodržovat zásady správné výživy kojící maminky, ale ne vždy to stačí, někdy má miminko takové potíže s bříškem, že to samo o sobě nepomůže. Já si pořídila kapičky Espumisan a když jsem viděla, že malý stejně přes všechny diety pláče, dávala jsem mu kapičky před každým krmením, a to nám zabralo na koliku.

 7. Simona napsal:

  Naše dcerka měla koliku dost silnou, takže nějaký fenykl nebo kmín vůbec napomáhal. Takže jsme dávali pravidelně před každým kojením Espumisan, 1x denně probiotika a hodně jsme bříško masírovali nebo jsme cvičili, aby se peristaltika rozhýbala… den ode dne to bylo lepší…hlavně ty kapičky si myslím pomohly.

 8. Martina napsal:

  Pokud bříško bolí trošku, možná pomůže fenyklový čajík nebo obkládek… Naší dceři bohužel babské rady nepomáhaly, a tak jsme také dali na doporučení a začali dávat pravidelně Espumisan…a pomohl!k tomu jsme začali chovat v tygříkovi a bříško polevilo.

 9. Ludmila napsal:

  Já jsem byla z bolení bříška vystrašená, tak jsem se raději poradila s doktorkou. Ujistila mě, ať se nebojím Espumisan dát, že působí jen ve střevech… a je fakt, že po pár dnech pravidelného užívání bylo zlepšení znát. Jsem ráda, že se dceři ulevilo.

 10. Kincaid napsal:

  Bolení bříška – kolika – je hrozně nepříjemná věc a málokterému miminku se vyhne. U nás to bylo také tak. I přes důsledně dodržovanou dietu pro kojící matky se stejně prdíky dostavily a musela jsem začít dávat kapičky Espumisan. Zabraly rychle a dávala jsem je pak až skoro do půl roka, pro jistotu.

Zanechat odpověď

Autorská práva © 2013 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress