akvaristika

akvaristikaJiž několik desítek let je velice oblíbeným koníčkem a rozšířenou zálibou akvaristika. Rybičky v akváriu totiž dokáží uklidnit tělo i mysl a proto si je pořizuje nejeden nadšenec. Co všechno byste si ale měli pořídit? Jaké budete potřebovat akvaristické potřeby? A jaké jsou k dostání na trhu akvarijní sety? To všechno se dozvíte v tomto článku.

Akvarijní sety

Abyste si nemuseli všechno kupovat zvlášť a nakonec zjistit, že jste přece jen na něco zapomněli, máte k dispozici nepřeberné množství akvarijních setů. Akvaristika se tak s nimi stává velice snadným koníčkem. V rámci akvarijního setu budete mít akvárium i s víkem, osvětlení se zářivkami, kdy v některých setech budete mít dvě, někde i více zářivek, filtr, topítko, čili ohřívač vody, náhradní náplně do filtru, krmivo, přípravek k úpravě vody z vodovodu a přípravek pro udržení biologicky vyrovnané vody. V některých setech budete mít výše popsaných částí například pouze jeden kus, někde i více. To záleží na prodejci. Navíc se v některých akvarijních setech mohou objevovat i kameny, rostlinky a další akvarijní dekorace. Pokud je v setu mít nebudete, rozhodně byste si je měli přikoupit. Cena akvarijních setů se pak pohybuje okolo šesti set až po několik tisíc korun. Záleží na výrobci, obsahu a kvalitě.

Akvaristické potřeby

A jaké další akvaristické potřeby byste si měli pořídit? Kromě výše zmíněné akvarijní dekorace to je určitě odkalovač dna v akváriu, teploměr, krmítko, nějakou soupravu na čištění skla, třeba magnetickou plovoucí stěrku, nebo stěrku na čištění skla a v neposlední řadě také akvarijní síťku. V obchodech toho najdete samozřejmě mnohem více, ale tohle je základní vybavení, které by měl mít každý začátečník zabývající se akvaristikou. Ovšem pozor, pokud se chcete věnovat mořské akvaristice. U ní budete potřebovat úplně jiné vybavení a také rybičky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..