Dejte dětskému pokoji duši

Dejte dětskému pokoji duši

Dejte dětskému pokoji duši

Přeci jen jde o místo, kde děti tráví většinu svého času. Jde o místo, kde relaxují a spí, kde si hrají a přijímají návštěvy i kde se rozvíjejí a vzdělávají. A takové místo by mělo být praktické, útulné a mělo by splňovat všechny jejich požadavky. Mělo by mít duši. V aktuálním článku vám přinášíme několik zajímavých tipů, jak vnést do dětského pokojíčku příjemnou atmosféru a vytvořit tak dětem co nejkrásnější bydlení.

A začneme hned od podlahy

Výběr podlahové krytiny do dětského pokojíčku není úplně jednoduchý. Podlaha je středobodem dětského pokoje. Nejprve se po ní přesouvají z místa na místo, později si na ní hrají nebo se učí. Přistupovat k jejímu výběru bychom tedy měli opravdu svědomitě.

Jaký typ podlahy je vhodný do dětského pokoje?

Vyhovující jsou podlahy z měkčích materiálů, které tlumí zvuk, jsou pohodlné při chůzi a případný pád dítěte nebude tolik bolet. Mezi vhodné podlahové krytiny patří:

  • dřevo,
  • laminát,
  • vinyl,
  • korek
  • nebo linoleum.

A co koberec?

Nejvhodnější jsou dětské koberce z přírodních materiálů, například bavlny, které se dají vyprat. Použít lze také koberce se syntetických vláken, například z polyesteru nebo velurové koberce s velmi krátkým vlasem. Ideální kombinací je použití plovoucí podlahy a kusového koberce. Může se jednat o hrací koberec plný nebo barevný běhoun.

Prostor pro dovádění

Děti jsou veselá a živá stvoření, která si potřebuji hrát, dovádět a skotačit. Proto by se v jejich království měl nacházet také prostot pro dovádění. Místo, kde budou moci za deštivého počasí skákat panáka, válet sudy nebo nacvičovat baletní představení.

Malování na zdi

Umožněte dětem rozvíjet kreativitu. Ve výšce, kam vaše dítko dosáhne, natřete zdi tabulovou barvou nebo zavěste tabuli. Vaši malí umělci tak budou mít neustále po ruce kreativní koutek, a tak nehrozí, že pomalují čerstvě natřenou zeď. A co teprve ta atmosféra, která se díky malůvkám v dětské pokojíčku vykouzlí.

Nepodceňujte sílu barev

Všichni víme, že barvy mají výrazný vliv na psychiku, mohou ovlivňovat emoce a dokonce i léčit. Dětský pokoj by měl být v jasných barvách. Ale pozor. Všeho moc škodí. Například modrá na nás působí jako voda nebo obloha a do dětských pokojíčku se prý moc nehodí. Použít ji můžete například na doplňcích. Bíla je zase velmi vzdušná barva, která zvětšuje prostor a hodí se tam, kde je málo světla.

Žlutá vyvolává dobrou nákladu a vytváří optimistickou atmosféru v celé místnosti. Červená povzbuzuje k aktivitě, zrychluje dýchání i tepovou frekvenci. Nehodí se proto do částí, kde dítě odpočívá. Je vhodné ji použít na menší plochy a doplňky. Zelená je barva rovnováhy, uklidňuje nás a dokonce může i uspávat. Skvěle se tedy hodí do částí, ve kterých se spí a odpočívá.

Dopřejte dětem prostor

Dětské pokojíčky plní hned několik funkcí najednou – jedná se o ložnici, šatnu, místo na hraní a později také pracovnu. Důležité tedy je, aby bylo v pokoji dostatečně místo pro všechny tyto části. Pokoj tedy nepřeplňujte nábytkem a doplňky. Vyhněte se pořizování nadbytečného množství úložných prostorů a polic.Zanechat odpověď

Autorská práva © 2017 Spokojená rodina · Všechna práva vyhrazena · Navrhl Theme Junkie
Běží na WordPress