Mami, tati, já chci zvířátko! Připomíná vám tato věta něco? Že jste ji doma už taky nejednou zaslechli? Pak jistě víte, jak složité je dítku jeho přání rozmluvit. Zvlášť pokud je obří pes do 16. patra v panelovém bytě 1+kk prostě nevhodný. Svého snu o zvířátku se však nemusí úplně vzdát. Řešením může být pestrobarevné akvárium s řadou podvodních kamarádů. Patříte v akvaristice mezi absolutní začátečníky a nevíte, co všechno je pro zařízení nového akvária nezbytné? Rádi vám poradíme!

ID-100148131Krok za krokem

Pokud jste nikdy v minulosti akvárium nezařizovali, nejefektivnějším způsobem je zakoupení kompletních akvarijních setů. Akvarijní sety obsahují všechno, co pro svého nového „domácího mazlíčka“ potřebujete. V takovém setu se nachází jak samotné akvárium (jeho tvar je povětšinou hranatý), tak kryt na akvárium, kvalitní filtr i síťka na rybičky. Pro větší pestrost akvária je možno dokoupit barevné akvarijní písky, které jsou absolutně zdravotně nezávadné. O zdraví svých nových kamarádů se tedy nemusíte obávat. K dostání jsou také umělé nebo speciální živé rostliny.

Jak na výběr rybiček

Prodavač v akvaristice vám může s výběrem správných druhů dobře poradit. Samozřejmě, že je snadné naporoučet si modré, zelené, duhové i žluté rybky a rozhodovat se jen na základě vizuálního hlediska. O tom, které z nich do druhého dne přežijí, však rozhodne sama matka příroda. Proto je lepší nechat si poradit od odborníků. Dozvíte se, které ryby se snesou a které jsou naopak nepřátelé od přírody. Akvarista by vám měl také poradit, kolik rybek je vhodné do nového akvária umístit, případně čím je krmit, nebo jak upravit vodu v akváriu.

Akvárium jako neodmyslitelný prvek domácnosti

Věříme, že pořízení akvária rozhodně nezruinuje vaši peněženku, ale přinese spoustu radosti nejen vašim potomků, ale také vám. Ono usednout po náročném pracovním dni místo k televizi před akvárium, je skvělou relaxační terapií. Přesvědčte se o pravdivosti těchto slov sami.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..