Aerária jsou výjimečné a dekorativní nádoby, které jsou přizpůsobené pro různé využití, především v domácnostech a jiných vnitřních prostorách. Mohou být třeba v domech, bytech, kancelářích, chatách i jinde. Vlastně všude, kde chceme zpříjemnit prostředí zvláštní dekorací. Mohou být umístěny klidně v ordinacích, kadeřnictvích atd.

Mohou udělat radost všem lidem, kteří si chtějí zpříjemnit jakýkoliv prostor něčím výjimečným. Často se aeráriem zabývají ti, kteří mají rádi květiny, či jiné rostliny. Pro aerária se často rozhodnou proto, že jim už na oknech či jinde nezbývá prostor pro další květináče s rostlinami, nebo chtějí začít s něčím jiným, zvláštním, či zábavnějším.

Jak obvykle aerária vypadají a co v nich bývá.

Nejčastěji se jedná o skleněné nádoby různých tvarů, barev a podob. V aeráriích mohou růst živé rostliny, ať už květiny, sukulenty, kaktusy a další. Jindy obsahují sušené rosliny, kameny, mušle, šneky atd. Fantazii se meze nekladou.

Někdy stačí občas utřít či ofouknout prach, jindy jde o složité a náročné, tím zajímavé a zábavné pěstování rostlin. Často žijí z vlhkosti vzduchu. Třeba proto, že obyčejný truhlík, nebo květináč už pěstitele omrzí či přestane bavit. Obvykle zaujmou svou výjimečností a zvláštností každého, kdo má smysl pro dekorace.

Mívají obvykle různé tvary. Například koule, kapky, srdce, zkumavky s možností zavěšení a jiné. Dále mívají zpravidla otvory, kterými proudí vzduch. Opět záleží na fantazii. Aerária se v převážné většině zavěšují na silon.

Účelem silonu je jeho vlastnost, kdy skoro nejde vidět. Jen z blízka. Poté připomínají krásné tvary s čímkoliv uvnitř, jakoby byly volně ve vzduchu. Někomu připadají podobně jako bubliny s kouzelnou ozdobou uvnitř.

Jiné kouzlo mají aerária zavěšené na viditelném provázku. Tím se  jejich styl o něco liší. Pro inspiraci slouží následující obrázky. Dále už záleží jen na vašich nápadech, nebo volbě, pro co se rozhodnete.

Aerárium může být naplněné také vodou, ve které rostou různé tvary vodních řas. Např.: Také jistě nikdo, nikomu nebrání umístit aerárium například na stojan, stolek, polici, nebo jinam.

Dostupnost

Na internetu můžeme najít celkem velké množství obchodů, ve kterých je možné zakoupit hotová aerária. Možností je také zakoupit si skleněné děrované nádoby různých tvarů, silon či provázky.

Poté si může sestavit každý sám jakoukoliv podobu aerária a zavěsit kamkoliv chce. Možné je i vyrobit si kombinaci aerárií a zavěsit je vedle sebe jako řetěz, nebo je pověsit na stromek či bonsaj. Jejich kouzlo se poté jeví jako strom, na kterém rostou zavěšené bubliny.

V každé bublině je poté možné vidět zajímavé překvapení uvnitř. Může být sestavenu i s kamínků či jiných předmětů, které nás zaujmou a umístíme je dovnitř. Výjimečnou dekoraci může doplnit třeba i svíčka.

Cena

Cena aerárií se může pohybovat od několika set Kč až po tisíce i více. Záleží, jaké si vybereme, nebo z čeho je sestavíme. Velký výběr aerárií za zajímavé ceny najdete na stránkách lepaso.cz

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..