Výtečné tenké plátky masa, ovoce i zeleniny

Pod pojmem carpaccio si můžete představit vše, co je nakrájeno na tenké plátky a podáváno za syrova. Pokrm musí být podáván v souvislé vrstvě a doplněn studenou omáčkou. Dnes však existují i další variace carpaccia. Ať už se jedná o marinované, nakládané neb krátce povařené suroviny. Namísto svíčkové můžete dostat plátky tuňáka, lososa, ovoce, zeleniny a hub.

Pokrm se jmenuje po italském malíři

Carpaccio vymyslel Ital Guiseppe Cipriani, který vlastnil Harryho bar v Benátkách. A protože na talíři dominovala červená a bílá barva, Cipriani se rozhodl pojmenovat nový pokrm po benátském renesančním malíři, který se jmenoval, Viktore Scarpazza, přezdívaný Carpaccio.

Dopřejte si carpaccio na mnoho způsobů

Pokrm byl určen pro komtesu Amalii Nani Mocenigo. Psal se rok 1950. Carpaccio je lahodný a dietní pokrm. Posuďte sami: tenké plátky syrové svíčkové se rozloží na talíř a potřou omáčkou z majonézy, smetany, citronové šťávy, worcesteru, soli a pepře. Vyzkoušejte například klasické carpaccio s parmazánem nebo trochu neobvyklé carpaccio z červené řepy. Milovníky ovoce potěší carpaccio připravené z jahod, bazalky a třtinového cukru.

Letem světem. Aneb co se vaří ve zkratce na Slovensku

České i maďarské vlivy
Slovenská kuchyně je i v Česku velmi oblíbená. Jak chutí, tak i skladbou surovin je na pomezí mezi českými a maďarskými pokrmy. Se Slováky máme společné základní ingredience a koření. Slovenská kuchyně je však více pikantní, a proto blízka kuchyni maďarské. Hojně se používá paprika a pepř. Slováci nijak nešetří ani na majoránce, kmínu, cibuli a česneku.

Pokrmy ze zelí i masa. 
Dominují především brambory, zelí a slanina. Z masa zase vepřové, hovězí, skopové i uzeniny. Stejně tak je oblíbená i drůbež. Zejména kuřata, krůty, kachny a husy. Typickým pokrmem je například kapustnica z kysaného zelí. Nesmí chybě halušky z bramborového těsta nebo Kežmarská roštěná.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..