Výběr knih pro nejmenší čtenáře
Výběr knih pro nejmenší čtenáře
superjhs / Pixabay

Už se vaše děti vrhly na první třídu a umí všechny písmenka? Čtení se musí procvičovat, s tím se nic nenadělá. Jen díky častému čtení budete mít doma syny, dcery a vnoučata se schopností si rychle přečíst oblíbené příběhy. Navíc čtení probouzí v dětech fantazii a svět se jim bude zdát mnohem pestřejší, krásnější a kouzelnější…

První čtení ve speciálních edicích

Sháníte pěkné knížky a chcete si vybírat z pohodlí domova a za nižší ceny? V tomto případě doporučujeme internetové knihkupectví, kde máte knihy v mnohem širším výběru. Můžete si online vybrat podle anotace i ukázky z knihy. Nakladatelství knih vydávají pro malé čtenáře i speciální texty v edicích pro první čtení. Knihy se vyznačují velkými písmeny a krátkými srozumitelnými větami. Doporučujeme například knihu od známé spisovatelky Astrid Lindgrenové s názvem Strašidlo Sušinka. V knize se dozvíte, jak se stalo, že se obyčejný kluk proměnil na strašidlo. Ke klasice se řadí stále oblíbení Kvak a Žbluňk. Příběhy zeleného žabáka a hnědého ropušáka dovedou zaujmout i v současnosti.

Chcete něco pěkného na čtení a zároveň poučného? Zkuste knihu Mizící hmyzíci od české spisovatelky Daniely Krolupperové. V pohádce se dětem pootevře okénko do tajemného světa známých drobných živočichů. Kromě zajímavého příběhu budou děti ještě řešit snadné otázky za každou kapitolou.

Zábavné čtení s mnoha obrázky

K velké popularitě u dětí se řadí komiksy. Jedná se o knihy s mnoha obrázky a s menším množstvím textu, což se většině více zamlouvá. Komiksy se vydávají pro čtenáře a čtenářky v různých věkových kategoriích. Pokud si chcete u čtení užít hodně zábavy, sáhněte po knihách z cyklů malovaného čtení. V jednotlivých knihách objevíte krátké příběhy a některá slova nahrazují malované obrázky. Dítě tak musí zvládnout nejen samotné čtení slov a vět, ale některá slova musí rozeznat pojmenováním obrázku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *