Investiční skupina DRFG není pouze synonymem pro investice. Pomocí vlastní Nadace zúročuje peníze i jinak. Pomáhá brněnskému regionu v rozkvětu na několika frontách. Podporují festival Meeting Brno, Domov Horizont v Kyjově pro lidi s mentálním i tělesným postižením a v neposlední řadě pomáhají brněnskému Klokánku.

„Na počátku nadace byla setkání s Davidem Rusňákem. Po několikáté společně diskuzi jsme si oba uvědomili, že jeho investiční skupina sice pomáhá regionu v řadě oblastí, ale nemá, na rozdíl od jiných skupin, svoji nadaci, která by podporu zastřešovala a dělala ji systematicky, “ říká David Macek, současný ředitel Nadace DRFG.

Činnost Nadace není nijak úzce vymezená. Společnost chce mít možnost pomáhat mnoha projektům, kde je jich třeba, a nesvazovat se úzkou specializací. Festival Meeting Brno začala Nadace podporovat od samého začátku. „Naše recenze vůči této akci byly od počátku kladné. Chtěli jsme, aby se stala součástí veřejného dění a utvářela společenskou atmosféru nejlépe na celé Moravě,“ vysvětluje Macek.

Vzhledem k tomu, že DRFG je investiční skupina, bez diskuzí ji oslovil také projekt na podporu finanční gramotnosti mládeže pro děti z neúplných rodin a dětských domovů.

Dobré skutky jsou v Brně vidět

Při procházkách brněnskými ulicemi si mnoho lidí mohlo před několika měsíci všimnout barevných deštníků v blízkosti náměstí Svobody nad ulicí Česká. Ty nejprve rozsvítily šedivý všední život velkého města a všemožné recenze na takový počin zaplnily sociální sítě. Nakonec deštníky ještě podpořily charitativní činnost. Brněnská charita je vydražila a výtěžek pomohl lidem bez domova.

A právě i Diecézní charitě Brno nebo místní Diakonii Nadace poskytuje podporu.

Když se přesuneme z centra Brna trochu stranou, celkem rychle můžeme narazit na chudé čtvrti. Právě v těchto nejchudších částech vypomáhá speciální terénní pracovník Charity a jeho plat zajišťuje také již zmíněná Nadace.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *