Nízké Tatry jsou nejrozsáhlejší a druhé nejnavštěvovanější pohoří na Slovensku. Nejvyšší horou je hora Ďumbier, která má výšku 2 043 m. n. m. Většina území patří do Národního parku Nízké Tatry, který byl vyhlášen v roce 1978 a vyznačuje se rozmanitou florou, faunou, hodnotnými krasovými jevy a minerálními prameny. V oblasti Nízkých Tater se také nachází památková rezervace lidové architektury Vlkolínec, která byla zapsána na seznam světového dědictví UNESCO. Ve Vlkolínci se nachází 45 původních dřevěnic, které představují typ vesnického středověkého sídla a dodnes jsou obydlené.

Jednou z nejkrásnějších přírodních památek a vůbec celého Slovenska je Demänovská jeskyně svobody. Jeskyně byla vytvořena ponorným tokem Demänovky ve čtyřech vývojových obdobích a byla objevena v roce 1921. Jeskyni dominují jak stalagmity a stalaktity tak i unikátní průzračná jezírka.

DCK Rekrea Ostrava nabízí v oblasti Nízkých Tater hned několik ubytování. Mezi ty nejzajímavější patří bezpochyby Chalets Jasné De Luxe, které si Vás podmaní svým klidem a stylem, který si v horském prostředí musíte zamilovat. V jednom Chaletu se nachází dva apartmány, které lze na přání hostů propojit. Díky kuchyni s kompletním vybavením uspokojí toto ubytování i ty nejnáročnější klienty. Nedaleko Chaletů se nachází Wellness hotel Grand, který Vás taktéž určitě nezklame. Nabízí ubytování ve dvoulůžkových pokojích Standard nebo LUX a relaxovat můžete například v atypickém hotelovém bazénu. Pokud se chcete „vyspat jako na obláčku“ je pro Vás tou pravou volbou hotel Rotunda. Tento hotel Vám poskytne jedinečné výhledy přímo z Vašeho pokoje a hned za dveřmi hotelu se nachází čerstvě upravené sjezdovky a okouzlující tatranská příroda. Milovníky dobrého jídla potěší restaurace, která, kromě široké nabídky místních specialit, nabízí také 360°magický výhled na krásy Slovenska.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..