coffee, coffee grinds, cafe

Pokud patříte mezi milovníky kávy, zřejmě neustále zkoušíte různé odrůdy, neboť každá je charakteristická jedinečným chuťovým profilem. V následujících řádcích vás seznámíme s několika druhy zrnkové kávy.

I navzdory všeobecnému přesvědčení nejsou kávová zrna ve skutečnosti vůbec zrna. Zkrátka se jedná o semena plodů nebo rostlin, přičemž po sklizni semen jsou pecky připraveny k fermentaci a pražení. Při těchto procesech se eliminuje vlhkost a rozvíjí se chuťový profil specifický pro každý typ kávových zrn. Poté jsou pražená zrna připravena k použití.

Stačí se podívat do nabídky internetového obchodu Káva Monro, kde najdete celou řadu možností. Vyzkoušejte i vskutku netradiční odrůdy, o nichž jste možná doposud neslyšeli.

Arabica

Arabica je celosvětově nejoblíbenější odrůdou, přičemž zrna pocházejí z Etiopie, ale pěstují se v několika dalších zemích s tropickým podnebím a vysokou nadmořskou výškou. Tmavě hnědá a na dotek jemná kávová zrna získávají po upražení rozmanitý chuťový profil od mírně sladké a ovocné chuti až po oříškovou.

Robusta

Další skupinou je Robusta. Kávová zrna jsou výrazně větší a mají zaoblenější tvar. Přestože pocházejí ze subsaharské Afriky, pěstují nejen v Africe, ale také Indonésii a Indii. Pokud jde o rozdílné vlastnosti, tak Robusta má hlubší a hořčejší chuťový profil s podtóny dřeva a ořechů.

Právě pro svou hořkou chuť se zrna Robusta běžně používají v kávových směsích. Samostatně se s touto kávou setkáte méně často, protože je vskutku výrazná.

Jestliže chcete kvalitní kávu, obraťte se na pražírnu s tradicí od roku 2004. Káva Monro dováží zrna ze všech koutů světa. Společnost si pečlivě vybírá oblasti, odkud káva pochází, neboť si zakládá na vysoké kvalitě. Více informací o pražírně najdete na stránce https://www.kavamonro.cz/Prazirna-kavy-a10_0.htm.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *