Toy Wood Plane Toy Plane  - samuelsanchezflores19 / Pixabay

Nelze si nevšimnout, že hraček z plastu jsou zejména před Vánoci doslova plné obchody. Jeden fakt jim upřít nelze – jsou mnohem barevnější, prvoplánově zajímavější a hezčí a dětem nabídnou také více detailů než ty dřevěné.

Ovšem to, co se může na první pohled zdát výhodou, se brzy změní v pravý opak. Zejména menší děti mají velkým problém v chvíli, kdy je jejich okolí doslova přehlcenou nejrůznějšími „zajímavými drobnostmi a detaily.“ Upřednostňují jednoduchost a právě tu jim dřevěné hračky poskytují vrchovatou měrou. To však neznamená, že by nebyly zajímavé.

Důraz je kladen na detail

Dost možná jste se už setkali s tím, že jste nedokázali svému dítěti koupit kupříkladu plyšového medvídka, protože všem požadovaným exemplářům chybělo to nejdůležitější – krásný obličej. Ovšem kvalitní dřevěná hračka si naopak právě na takovýchto zdánlivě bezvýznamných detailech pečlivě zakládá. Dítě totiž vždy sáhne raději po panáčkovi, který se na něj krásně usmívá, než po tom, co se jen záhadně pousměje nebo dokonce hledí do prázdna s nepřítomným výrazem.

Děti mají rády usměvavé tváře a dřevěné figurky právě tuto jejich zálibu reflektují v opravdu vrchovaté míře. A ve hře je samozřejmě také ekologie – dřevo je zkrátka mnohem přirozenější než plast.

Hračky pro malé i velké děti

Dobře opracované dřevo je příjemné na dotek a snadno se uchopuje. A to platí už od hraček, určených pro nejmenší děti, jako jsou třeba dřevěná zvířátka. Navíc tyto hračky nebývají díky svým jednoduchým tvarům a liniím náchylné k ukládání nečistot do spár. Velmi snadno se tedy čistí.

A když se opotřebují, lze je spálit, což se samozřejmě o jejich plastových ekvivalentech říci nedá. Chcete vsadit na české dřevěné hračky, které se na našem trhu pohybují už 30 let? Vyberte si je v e-shopu Toywood.cz.

Toy Children Car Toy Car Dustman - PetraSolajova / Pixabay
Proč dát přednost dřevěným hračkám před těmi plastovými?
Similar Posts

1 komentář

  1. Jako učitelka na prvním stupni jsem často vyráběla dřevěné hračky z darovaných dílků od Toywood.
    Jaká byla radost mých žáčků, když si odnášeli domů tyto hračky nebo je darovali či prodávali na charitativních trzích. Vždy je zaujaly veselé hlavičky s výraznýma očima a těšili se , kterou si z krabice vyberou.
    Teď se těším, až budu skládat figurky s mojí vnučkou. Zkusila jsem jí dát do ohrádky první hračku z Toywood. Berušku – lanovku má moc ráda. Nejvíc ji zaujala tykadla, která hned cucala. Nemuseli jsme se bát, jsou pevně připevněna. Nyní už je zkoumá prstíky a cvičí si jemnou motoriku. Ráda chytá do ruky i pevné lano a jezdí po ohrádce i v bytě, zlepšuje se tím její samostatný pohyb. Určitě vybereme další z krásných hraček z Toywood.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *