Man Groom Model Suit Wedding  - medialeads / Pixabay

Jednou z nejčastějších dilemat je výběr mezi motýlkem a kravatou, které překvapivě nejsou jedno a to samé. Pokud se chcete vyhnout možnému faux pas, určitě byste si měli osvojit alespoň základní pravidla. Důležitý je však i výběr správné kravaty či motýlka vzhledem k vašemu outfitu, tak aby spolu vše ladilo. Kam se hodí motýlek a kam kravata? Pojďte se na to s námi podívat.

Motýlek se hodí zejména na méně formální události

Většina lidí se domnívá, že motýlek a kravata jsou ve své podstatě to samé. Ve skutečnosti tomu tak ale není a obě varianty se hodí na jiné události. Obecně platí, že kravata je vhodná na opravdu formální události, jako jsou například schůzky či jiné pracovní povinnosti. Pokud se chystáte na uvolněnější společenskou akci, určitě vsaďte na vázací motýlek.

Ten působí mnohem přirozeněji a je také pohodlnější než klasická kravata. Pánové navíc ocení, že s motýlkem budou přitažlivější. Velkou výhodou je i široká nabídka motýlků, které jsou vyráběny v různých barvách a motivech. S barevnými kombinacemi to však nepřehánějte a snažte se raději držet na uzdě, díky čemuž se vyhnete případnému faux pas.

Dejte si pozor na správné vázání motýlka

Velkým kamenem úrazu je většinou vázání motýlka, které dokáže pokazit i opravdu perfektní outfit. Uvázat motýlek k obleku je opravdu jednoduché a stačí k tomu jen trocha cviku. Na internetu můžete najít celou řadu návodů, které vám hravě pomůžou motýlek uvázat. Důležité je především to, aby byl motýlek pořádně utažený.

Pokud se vám ani tak nedaří motýlek pořádně uvázat, můžete si koupit i převázaný motýlek, který si jen nasadíte a hned můžete vyrazit do společnosti. V některých případech můžete narazit i na dřevěné motýlky, které se těší velké oblibě.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *