Man Portrait Model Shades  - silvy0771 / Pixabay

I muže čeká někdy v životě přechod. Neprojevuje se sice tak dramaticky jako u žen, ale nepříjemné symptomy, které jsou s ním spojené, nikdo zkrátka snadno nepřehlédne. Jejich počátkem je pokles hladiny ryze mužského hormonu testosteronu, jehož hladina okolo čtyřicítky již zdaleka není tak vysoká jako v mladším věku. Právě v tomto období u mužů nastává přechod, který je označován jako andropauza. Jaké jsou jeho projevy a jak jim předcházet?

Jak poznáte, že právě procházíte andropauzou?

Hladina základního mužského hormonu testosteronu s věkem klesá. A to u všech mužů bez výjimky. Projevuje se to únavou, častějším podrážděním, ochablými svaly, ale také nočními návaly pocení, bušením srdce a nižším libidem. Muž se zkrátka méně cítí jako muž, což se může projevovat nejen v posteli, ale i celkovým zpomalením životního tempa, větší leností a rychlejší unavitelností. Většina partnerek tento stav u svého protějšku pozná. Žádná z žen se s ním však nechce smířit, a tak první, po čem sáhne je kotvičník. Ten od své partnerky dostává většina mužů ve věku okolo 40 let jako přírodní prostředek na posílení sexuálního apetitu.

Kotvičník pomáhá ale i s příznaky andropauzy

Mnoho mužů ve středním věku už bez kotvičníku nedá ani ránu. Spoléhají se na něj jak při sexuálních hrátkách, tak při sportu anebo v práci. Kotvičník zkrátka dokáže, co žádný jiný prostředek. Ovlivní hladinu ryze mužského hormonu testosteronu a stabilizuje jeho výkyvy. Právě ty stojí za většinou projevů andropauzy. U většiny mužů se po konzumaci kotvičníku hladina testosteronu stabilizuje, což má vliv například na snížení frekvence padání vlasů, zpomalení přibírání na váze a často se dostaví také lepší spánek. To všechno jsou důvody, proč byste kotvičník měli vyzkoušet.

Maca až z Peru na váš stůl

Podobným zázrakem jako kotvičník je i peruánská maca, která obsahuje široké spektrum vitamínů a minerálů, jež podporují odolnost organismu. Dopřejte si macu každý den nejlépe v kombinaci s kotvičníkem a nechte přírodu pracovat ve váš prospěch. Obě bylinky působí nejen na libido, ale fungují jako jako velice účinná podpora trávení, proto pomohou i zaneprázdněným manažerům, jejichž žaludek vlivem stresu přechází často do úsporného modu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *