Každá žena během těhotenství přibere nějaké to kilo, se kterým pak bojuje. Není na tom nic divného, přeci jen se naše tělo po celých těch devět měsíců mění, stejně tak naše chutě. Mnohdy taky zhřešíme, přeci jíme za dva. Když se ale děťátko narodí, je třeba se co nejdříve vrátit ke zdravému životnímu stylu, který pomůže nejen s poporodní regenerací, ale je i cestou, jak shodit kila navíc.

Maminka se musí cítit dobře

Co si budeme povídat, každá z nás si myslí, že z porodnice bude odcházet lehčí o všechna kila, která jsme během těhotenství nabraly. Realita je ale úplně jiná. Zbavíme se jen pár kil, bříško vypadá, jako když jsme byly v pátém měsíci a ty kalhoty, co jsme si sbalily na cestu domů? Tak ty zůstanou pěkně v tašce. Odcházíme v těch, ve kterých jsme do porodnice přišly. Zdá se vám to povědomé?

Není na tom nic divného. Devět měsíců se naše tělo měnilo, ovlivňovaly ho hormony, nabíraly jsme kilogramy. Nemůžeme čekat, že to všechno zmizí mávnutím kouzelného proutku. Zároveň ale není třeba se hroutit. Spokojená maminka se přeci rovná spokojené miminko. Jakmile se s novým členem rodiny sžijeme, je na čase začít se zdravým životním stylem a kila půjdou dolů.

Jak po porodu zhubnout?

Hubnutí po porodu sice nebude tak rychlé jako dřív, nemusíte se ale bát, že se kil nezbavíte. Po 6-8 týdnech se hormonální výkyvy ustálí a když budete dodržovat následující zásady, kila půjdou pomalu dolů.

Tip číslo jedna: Kojte, kojte, kojte!

Kojení je nejen to nejlepší pro miminko, protože mu prostřednictvím mateřského mléka předáte všechny potřebné živiny, ale taky se vám díky němu podaří rychleji zbavit nechtěných kil. Děloha se během kojení stahuje a vrací do normálního stavu, stejně jako vaše tělo, které musí produkovat mléko, což ho stojí docela dost energie.

Tip číslo dva: Hýbejte se!

Jasně, že nepoběžíte hned do posilovny nebo si nedáte kolečko kolem domu. Ze začátku stačí pravidelné procházky s kočárkem, které můžete postupně prodlužovat. Až se budete cítit fit a tělo se vzpamatuje z těhotenství a porodu, můžete začít s cvičením. Nic ale neuspěchejte, začněte pěkně pozvolna. Zacvičte si jógu, jděte si zaplavat, projeďte se na kole.

Tip číslo tři: Pozor na prázdné kalorie

Když přijdeme z porodnice, zažívá většina z nás velký stres. Už se nestaráme jen o sebe, ale taky pořád běháme kolem toho malého tvorečka.

Trápí nás nedostatek spánku, máme pocit, že nic nezvládáme. Psychicky ani fyzicky na tom nejsme moc dobře. Není se co divit, že pak sáhneme po nějaké čokoládové tyčince, jídlo rychle zhltneme, nemáme přece čas. Jenže právě tyhle sladkosti jsou plné cukru, ale žádné důležité živiny tělu nedodají.

Tip číslo čtyři: Hlídejte si, co jíte

Zapomeňte na striktní diety, zaměřte se na přísun živin. Raději než po sladkostech sáhněte po ovoci a zelenině, dodržujte pitný režim, konzumujte kvalitní bílkoviny a přijímejte dostatek vlákniny, která zvýší pocit sytosti. Když potřebujete rychle doplnit energii, sáhněte třeba po proteinové tyčince nebo proteinovém koktejlu.

Ten může nahradit i snídani, jde o dokonale nutričně vyvážené jídlo, které navíc připravíte během pár vteřin.

Tip číslo pět: Nenechte si ukrást spánek

To je rada nad zlato, že? Večer uléháte do postele vyčerpaná, sotva zavřete oči, děťátko chce nakrmit a přebalit. Než pak stihnete pořádně zabrat, začne to nanovo. Jenže spánek naše tělo potřebuje, jeho kvalita ovlivňuje i hubnutí.

Využijte každou příležitost, kdy si můžete nerušeně aspoň na chvíli zdřímnout, poproste o pomoc partnera nebo prarodiče. Určitě rádi vyrazí na projížďku s kočárkem, vy zatím můžete na chvíli zavřít oči.

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *