Rok 2020 se nese ve znamení obrovského babyboomu. A očekává se, že rok 2021 bude naprosto stejný. Pokud jste, milé maminky, zrovna v očekávání, možná se zanedlouho vydáte ke svému gynekologovi, jenž vám prozradí pohlaví miminka nosícího pod srdcem. Zatímco mnohé maminky si nechají pohlaví odtajnit rovnou v ordinaci, jiné by rády, aby u oznámení pohlaví byl i otec. Proto si nechávají jméno napsat do obálky a příbuzný či kamarádka vymyslí originální způsob, jak oběma radostnou novinu prozradit. Možností, jak to udělat, je celá spousta.

Vyzkoušejte to s dýmovnicemi

Jednou z možností jsou dýmovnice do rukou, které se zkrátka jen zapálí a dým prozradí, o jaké pohlaví vlastně jde. Takové oznámení pohlaví miminka se volí v případě, že je to pro vás velkolepá událost, na kterou se sjede celá rodina nebo alespoň ti nejbližší.

Podobně může sloužit i malý ohňostroj, kdy na obloze potom rozeznáváte, jestli je tam více „klučičích“ nebo „holčičích“ barev.

Upečte dort s barevnou náplní či korpusem

Druhou a častější alternativou bývá pečení dortu. Tato alternativa se volí v případě, že jste naopak komornější typy, jež chtějí nejdříve sami zjistit, jakého pohlaví miminko je. Dort se peče buďto s barevným korpusem nebo s barevnou náplní. Používá se potravinářské barvivo pro zbarvení a po rozkrojení dezertu je tajemství odhaleno.

Případně je možné doprostřed dortu nasypat lentilky dané barvy nebo podobné bonbony, pokud je budoucí maminka jejich milovníkem.

I konfety a balonky poslouží dobře

Skvěle fungují i balonky nebo konfety. Zatímco konfety jsou zbarvené podle pohlaví miminka, v baloncích se ukrývají taktéž konfety nebo flitry barvy, která je typická pro dané pohlaví. Opět mluvíme o spíše konzervativnějším způsobu, jak oznámit rodičům nebo svým nejbližším to, jestli čekáte holku nebo kluka.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..