Woman Portrait Model Brunette  - icsilviu / Pixabay

Každodenní vypadávání vlasů běžný fyziologický jev, přesto větší množství vlasů ve hřebenu  nebo kartáči dokáže člověka velmi znepokojit. Pokud  vlasy vypadávají skutečně víc, než je obvyklé a tato situace přetrvává, mohou se za tím skrývat některé změny, ke kterých v organismu dochází. Potom je nutné situaci začít řešit.

Nejběžnější příčinou padání vlasů u žen jsou hormonální změny. Ty mohou nastat v těhotenství, případně v prvním půlroce po porodu. Je to sice nepříjemné, přesto se v tomto případě jedná o běžný proces, kdy se hladina estrogenu v organismu vyrovnává a vrací se do normálu. Dalším obdobím, kdy může ženu postihnout problém s vypadáváním vlasů je menopauza. V tomto období významně klesá hladina estrogenu v těle.

Padání vlasů u mužů

U mužů za padání vlasů z velké části mohou problémy způsobené dědičnou dispozicí, která způsobuje přeměnu testosteronu na dihydrotestosteron (DHT). Ten oslabuje vlasové cibulky a způsobuje pak to, že vlasy začnou vypadávat.

Za padáním vlasů u obou pohlaví pak mohou případné problémy se štítnou žlázou a to ať se jedná o její sníženou či zvýšenou funkci. Tu navíc mohou doprovázet i velice jemné a křehké vlasy.

Pozor na stres

Jedním z možných důvodů, které mají za následek padání vlasů u mužů i žen je stres. Ukázkový příklad představuje překonání silné stresové situace, po níž se zhruba za dva až tři měsíce dostaví nezanedbatelná ztráta vlasů. Dalšími faktory jsou různá onemocnění, užívání některých léků atd. Příčina nadměrného vypadávání vlasů může ale spočívat také v nízké hladině železa, Vitaminu A a selenu v organismu.

Možné problémy s vlasy konzultujte s odborníky

Pakliže se jedná o ztrátu vlasů v důsledku užívání léků, je na místě konzultace s ošetřujícím lékařem o možnosti změny léčiv. V boji s vypadáváním vlasů je vhodné začít změnou jídelníčku a zařadit do něho luštěniny, rýži, ryby, dostatek zeleniny a ovoce, můžete také mlsat různá semínka, například slunečnicová a dýňová. Prospěšné jsou rovněž vlašské ořechy. Můžete vyzkoušet doplňky stravy, které jsou přímo určené pro problém  s vypadáváním vlasů.

Můžete  používat i speciální vlasovou kosmetiku, avšak je třeba si ale uvědomit, že zdraví má svůj základ uvnitř organismu a tak prostředky pro externí aplikaci nemohou dokázat zázraky. Situace se tak může pozvolna upravit i celkovou změnou životního stylu. Nezapomínejte se smát a snažte se na věcech vidět vždy tu lepší stránku.

Woman Portrait Model Brunette - icsilviu / Pixabay
icsilviu / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *