Kid Baby Play Playing Small Floor  - Goumbik / Pixabay

Hledáte materiál, jenž je pro výrobu hraček jako stvořený? Ten, který sází na přírodní vzhled i vlastnosti, a zcela odsunuje do pozadí neosobní (ale levné) plasty? Pak vsaďte na dřevo.

Koneckonců – lidstvo doprovází už odjakživa, a to nejenom jako prostředek pro stavění obydlí. Stejně vhodný je i pro výrobu zábavních předmětů.

Co všechno lze ze dřeva vyrobit? Možnosti jsou neomezené

Nezáleží na tom, jestli hledáte hračky pro kluky nebo pro holky. Zatímco dříve bylo využití dřeva omezeno snad jen na vyřezávané figurky a občas nějaký ten domeček pro panenky, dnes jsou jeho možnosti mnohem širší.

Nejširší skupinou jsou pravděpodobně dřevěné hračky s univerzálním zaměřením. Jde především o nejrůznější stavebnice a jim podobné. Zkrátka něco, u čeho si děti mohou vyzkoušet svoji motoriku a dát prostor své představivosti a fantazii. K mání jsou sestavy pro batolata jen s několika jednoduchým i dílky, ale i opravdu propracované systémy, se kterými si vyhrají i dospělí.

Víc, než jenom stavebnice

Opracované dřevo je natolik bezpečné, že se z něj neuvolňují třísky a hrát  si s ním tedy mohou i úplně nejmenší děti, které ještě rády všechno strkají do úst. Pro hračky pro děti, určené pro ty nejmenší, samozřejmě doporučujeme speciální certifikaci na výrobky vhodné pro děti do tří let. A ano, mohou být  i dřevěné. V takovém případě je ovšem nutné vsadit na přírodní neškodné nátěry například z vosku.

A co dalšího je k mání? Například hračky pro holky nabídnou domeček pro panenky nebo nábytek, ty klučicí třeba odolné šlapací autíčko, autodráhu apod. Stačí si jen vybrat ten správný model. A kam zamířit? A skutečně kvalitní kousky za přívětivou cenu naleznete ve specializovaném e-shopu Houpacikonik.cz. Mají tu třeba i nářadí na zahradu a další venkovní prvky včetně prolézaček či her určených na zahradu. Vyberte si ideální kousek i pro svou ratolest.

Building Blocks Module - Carola68 / Pixabay
Paleta dřevěných hraček je velmi pestrá, vyberte si ty své

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.