Děti je třeba podporovat v jejich vývoji a rozvoji. I proto jim pořizujte hračky, které rozvinou jejich logiku či schopnost soustředit se. Pro rozvoj rovnováhy je vhodné odrážedlo, které navíc učí dítě odhadu vzdálenosti nebo zatáčení. Navíc je to pro děti skvělý parťák, kterého se nebudou chtít vzdát.

Odrážedlo je nyní něco, co nepostrádá prakticky žádný rodič a co každý rodič své ratolesti kupuje ihned, co se postaví na nohy a začne chodit. Jak již bylo zmíněno, je to velice prospěšná hračka, která podpoří dítěte v jeho rozvoji – především podpoří jeho rovnováhu a také ho naučí odhadu vzdálenosti.

Aktuální nabídka tohoto pomocníka je opravdu široká, vybírejte především podle dvou věcí, a sice podle velikosti odrážedla a dále podle materiálu, z něhož je odrážedlo vyrobeno.

Na velikosti záleží

Při výběru ideálního odrážedla pro vaše dítě se informujte o velikosti odrážedla. Ta je opravdu klíčová. skládá se z výšky sedadla a řídítek. U novějších modelů je možné přizpůsobit sedadlo, tudíž lze říct, že odrážedlo bude s dítětem doslova růst. A to je skvělé, ne?

Správná velikost odrážedla je taková, při které se dítě celým svým chodidlem dotýká podlahy, respektive země. Pokud se dotýká jenom špičkami, je pro něj odrážedlo zbytečně velké. V takovém případě nebude moct zabrzdit a odrážedlo tak pro něj nebude bezpečím ani jistotou.

Kov, plast a dřevo

Jak již také bylo nastíněno, roli při výběru hraje také materiál, ze kterého je odrážedlo vyrobeno. Aktuálně se tento dětský pomocník podporující rovnováhu vyrábí z kovu, dřeva a také z plastu. Co se týče kovových odrážedel, ta jsou většinou vyrobena z ocelové nebo hliníkové slitiny. Mají většinou lepší jízdní vlastnosti a jsou bytelnější, ovšem pro dítě zbytečně těžké.

Nejlepší volbou jsou dřevěná nebo případně plastová odrážedla, která jsou daleko těžší než kovová, tudíž jsou pro dítě lepší (a ostatně i pro rodiče, protože dané odrážedlo budou moct hravě nosit).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *