Ochutnali jsme japonskou kuchyni. Jaké pokrmy stojí za to?
Ochutnali jsme japonskou kuchyni. Jaké pokrmy stojí za to?

Cestujeme proto, abychom poznávali svět a ochutnávali svět. Každá země se pyšní nejen hromadou památek, ale také vynikajícími pokrmy, které jinde na světě neochutnáme. Tedy výjimku tvoří japonská kuchyně, dnes na území Česka je otevřeno mnoho podniků nebo sushi restaurací, které se zaměřují na japonskou gastronomii. Za japonskou kuchyní tedy nemusíte vycestovat ze země, abyste ji ochutnali. Stačí navštívit třeba sushi bar v Ostravě nebo jinde v republice, kde typické japonské pokrmy nabízí. Otázkou ale je, jaké pokrmy stojí za ochutnání.

Každá kuchyně má pokrmy, které někomu chutnají a jinému nechutnají. Zaměřili jsme se nedávno na ochutnávání japonské kuchyně a vybrali jsme vám pokrmy, které, podle nás, stojí rozhodně za ochutnání. Jednotlivé pokrmy jsou rozhodně i důvody, proč lidé do země vycházejícího Slunce jezdí.

Vyzkoušejte hlavně sushi

Nedílnou součástí japonské kuchyně je rozhodně sushi. Sushi je sice dnes k dostání v naprosto jiné podobě, než jaká byla originální podoba, chutě jsou však daleko lépe doladěné. I když dnes dostanete sushi opravdu kdekoli na světě, je to opravdu typický japonský pokrm, který se učí Japonci připravovat i dlouhá léta.

Znáte ramen?

Ramen je sice původem čínská hustá nudlové polévka s ohromným množstvím zeleniny, dnes se však řadí ke špičkám japonské gastronomie. Jedná se o velmi levné jídlo, které člověka perfektně nasytí. Polévce se říká jídlo batůžkářů.

Zázračná matcha pochází z Japonska

Věděli jste, že hit jménem matcha, z níž se dnes vyrábí jak zmrzliny, tak káva nebo čaje, pochází z Japonska? Jedná se o křiklavě zelený prášek, který se vyrábí z nejkvalitnějších čajových lístků. U nás je dnes populární hlavně díky tomu, že pomáhá nastartovat metabolismus a že tedy urychluje hubnutí. Jeho účinky jsou však mnohem rozmanitější.

Říká se, že to, co je javorový sirup pro Kanaďany, je matcha pro Japonce.

Tématické příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..