Připadá vám nabídka v našich obchodech nepřehledná? Máte obavy o zdraví svého dítěte, ale zároveň nechcete platit za nezbytnou školní pomůcku několik tisíc korun? Poradíme, na co si dát při výběru pozor a jak rozeznat skutečnou kvalitu od líbivých reklamních triků.

Komfortní střih je důležitý, ovšem ze všeho nejvíce se zajímejte o váhu. A nezáleží na tom, za jde o školní batohy, studentské batohy nebo třeba aktovku pro prvňáčka. Dítě by mělo na svých ramenou nosit maximálně desetinu své váhy. A pokud k váze aktovky započtete ještě učebnice, sešity, školní pomůcky a svačinu, je opravdu snadné tento limit překročit.

Jak na výběr od A do Zet

Začneme tím nejjednodušším. Školní aktovka pro prvňáčka musí splňovat zejména ergonomické a váhové požadavky. Je třeba, aby dostatečně komfortní vnitřní prostor šel ruku v ruce s použitím moderních materiálů. Ty zaručují již zmiňovanou nízkou hmotnost, ale také jednoduché čištění a dlouhou výdrž. Dbejte rovněž na zesílené dno nebo přímo podstavnou plošinku s malými nožičkami.

A co školní batohy pro 2. stupeň? Ty se snažte přizpůsobit aktuálním požadavkům školy. Nezřídka už v této době s sebou děti nosí tablet či laptop. Studentský batoh by pak měl mít zabezpečenou kapsu na notebook už ve své standardní výbavě. Ohlídejte si také přiměřeně velký prostor pro svačinu a dostatek malých kapes na drobnosti.

Na co si ještě dát pozor?

Školní aktovky a batohy vždy vybírejte spolu s dětmi. Oblíbené motivy zajistí, že je budou nosit s radostí a dají na ně větší pozor. Nezapomínejte však na reflexní prvky a opravdu dobře nastavitelné popruhy.

A kde hledat inspiraci? Třeba u české firmy STIL, u něhož jde kvalita vždy v těsném závěsu za nízkou váhou batohů a aktovek. Dá se dokonce mluvit o TOP vlastnosti. K mání jsou i výhodné sety, složené obvykle z boxu, zástěrky, penálu, peněženky apod. – ve stejném stylu jako samotná aktovka. Navíc můžete tuto firmu dobře znát prakticky z každého papírnictví, nabízejícího ubrousky, dárková balení nebo třeba párty program. Vykročte do nového roku se skutečně kvalitní školní výbavou!

STIL, český výrobce batohů a aktovek
STIL, český výrobce batohů a aktovek

 

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.