Skitterphoto / Pixabay

Orientální moderní kusové koberce vytváří komfort a jedinečným způsobem zkrášlují domácí prostředí. V současné době se koberce spíše pokládají na zem, věšení na zeď je již velmi vzácné. Hbité ruce tkalců vytvářejí orientální koberce pouze z ekologicky přírodních materiálů – vlny nebo hedvábí. Název orientální je podle ornamentu, který zdobí každý takovýto koberec. Jakýkoli výjev, vzor, stín na koberci ve východním stylu, má svou symboliku a hodnotu. Nejčastěji jsou znázorňovány květinové vzory, obrazy zvířat a geometrické vzory. Nejběžnější obraz v rostlinném ornamentu – strom života, který symbolizuje nebe a věčný ráj. Často na koberci v tomto stylu je možné vidět celé zahrady s těmito stromy.

Jak pečovat o orientální moderní koberce?

Orientální koberce vyžadují zvláštní péči. Aby vynikly ornamenty v plné své kráse, musí být koberec čistý, každý den vysávaný. Pokud jste našli nějaké náplasti je třeba je ihned odstranit. Čas od času nechte koberce vyčistit v čistírnách, kde projdou procesem mokrého čištění. Pravý orientální koberec je velmi nákladná záležitost a vyžaduje potřebnou péči. Ale stojí to za to! Tento druh koberců vás bude hřát a těšit mnoho let, užijete si příjemné teplíčko v chladnějších večerních hodinách. Nezapomeňte ovšem, že v Evropě se nevytvářejí orientální koberce. Pokud si chcete koupit pravý peršan, tak nesmí obsahovat syntetická vlákna.

Moderní perské koberce buchara – velký výběr za rozumné ceny

Sháníte moderní koberce? Tak nakupujte tam, kde je největší výběr a skvělé ceny – buchara.cz. Můžete se těšit na 75% slevy! Nabídka komisního prodeje! Máte doma nevyužitý peršan? Tak ho dovezte na prodejnu (Londýnská 83, Praha 2), kde vám zajistí prodej.  A jak poznáte pravý perský koberec? Postavte se v čistých botách na koberec a otočte se dokola na patě. Na nefalšovaném koberci se vlákna hned vrátí do prvotní polohy, na peršanu vyrobeném na stroji zůstanou zatočená.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *