Dětí jsou radost, ale samozřejmě i starost. Mnoho rodičů někdy neví, co si s dětmi počít. Když však máte volný víkend, nelelkujte doma a raději něco podnikněte. Děti by přece měly sbírat zážitky, o kterých budou poté v pondělí povídat svým kamarádům ve školách a školkách. Jestli nevíte, kam s dětmi vyrazit, přinášíme vám pár tipů. Tyto výlety rozhodně vykouzlí dětem úsměv na tváři!

• Zoologické zahrady

Velice oblíbené jsou u dětí zoologické zahrady. Díky těmto institucím mohou děti vidět zvířátka, která ve volné přírodě jen tak neuvidí. Vidět naživo (byť za sklem) takového tygra nebo lva či slova, to je pro děti skutečně zážitek na celý život. Jestli nevíte, do jaké zoologické zahrady zavítat, přinášíme vám tipy – zoologická zahrada v Praze je tou nejkrásnější v České republice. Tou nejoblíbenější zoologickou zahradou je však ZOO Zlín Lešná. Výjimečné zoologické zahrady najdete taky v Brně nebo v Ostravě.

• Království železnic

I když děti nejsou zrovna na ta muzea, přesto existuje jedno muzeum, které děti naprosto zaujme. Jedná se o unikátní Království železnic, v němž děti nakouknou do světa vláčků a mašinek. Najdete ho na pražském Smíchově, kde je otevřeno samozřejmě i o víkendu. Právě takovou zábavu můžete s dětmi podniknout, když třeba zrovna prší.

• Hrad a zámky

Pokud by však nepršelo a bylo by naopak krásně, byla by chyba sedět doma. Děti jsou aktivní a potřebují se nějak zabavit. Udělejte z nich tedy na chvilku prince a princezny a vydejte se s nimi na hrady a zámky. Je to skutečně velice oblíbená aktivita, kterou s dětmi můžete podniknout.

K těm nejkrásnějším hradům a zámkům patří například hrad Karlštejn, státní zámek Hluboká, státní zámek Buchlovice, hrad Buchlov, Červená Lhota (kde se mimochodem točila celá řada známých pohádek – například O Štěstí a Kráse nebo Zlatovláska). Navštívit taky můžete Trojský zámek nebo třeba známý Orlík.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *