Filmový tvůrce a režisér Tomáš Bařina, který se proslavil natočením úspěšného komediálního snímku Bobule, v roce 2010 dokončil filmovou komedii Román pro muže. Filmová komedie Román pro muže byla natočena podle scénáře a literárního bestselleru nejprodávanějšího českého spisovatele Michala Viewegha. Délka filmu Román pro muže na DVD je pro český DVD film běžných 100 minut, které nabízejí divákovi kromě komediálních prvků i prvky dramatické spojené s bezprostředním ohrožením v podobě blížící se smrti jednoho z hlavních aktérů filmu.

Příběh filmu Román pro muže, který vychází na DVD, se točí kolem vzájemného vztahu tří sourozenců: samolibého soudce Cyrila (Miroslav Donutil), jeho poněkud utrápené sestry Anety (Vanda Hybnerová) a Bruna (Miroslav Vladyka). Na první pohled rozdílní sourozenci, kterým kdysi zahynuli rodiče při autonehodě, k sobě mají velmi blízko. Zatím co soudce Cyril stoupá díky korupčním praktikám a stykům s těmi “správnými” lidmi po kariérním žebříčku stále výš a výš, jeho sestra Aneta pracuje v televizi, jako investigativní novinářka a bratr Bruno se dovídá, že umírá na nevyléčitelnou nemoc. Bruno tedy začíná trávit čas u erotického chatu s profesionálkou Tali (Tatiana Pauhofová).

Cyril, Aneta, Bruno a Tali si tak jednoho krásného dne mohou sednout do Cyrilova luxusního vozu a vyrazit do luxusního hotelu v Tatrách, kde si chtějí užít slunce, lyžování, bazénu, vířivky, jídla, pití a dalších radovánek. Tento výlet organizovaný Cyrilem má sloužit jako cesta posledních přání pro umírajícího bratra, ale postupem se děj mění v tragikomickou konfrontaci základních hodnot a životních postojů všech zúčastněných.

Bařinův snímek Román pro muže se řadí mezi filmová díla, která jsou svojí kvalitou minimálně srovnatelná s literární předlohou a nabízejí neotřelý pohled na těžké životní situace s vtipem a nadhledem. Komediální prvky ve filmu Román pro muže jsou výrazně podtrženy skvělým výkonem jednotlivých herců, kteří diváka doslova vtáhnou do děje.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *