Climate Protection Sustainability  - geralt / Pixabay

Klimatické změny se postupně projevují i u nás, což přesvědčilo i velkou část zarputilých popíračů, aby se začali zajímat o ekologii a ochranu přírody. Podle vědců však ani to nestačí a je třeba hledat další způsoby, jak naší planetě alespoň trochu ulehčit. V opačném případě je pravděpodobné, že se do pár let „dočkáme“ takových klimatických změn, že kvalita většiny z nás výrazně klesne.

Před změnou klimatu již nelze zavírat oči

Změna klimatu je aktuálním tématem již několik desítek let. Bohužel poměrně dlouho se před ní snažila většina lidí zavírat oči, což vyústilo k tomu, že se lidstvo nachází jen malý krok od ekologické katastrofy. V současnosti je tak možné klimatické změny pozorovat i v ČR, což má i svoji pozitivní stránku – čím dál tím více lidí se věnuje udržitelnosti a ochraně přírody.

Největším nepřítelem naší planety i nás samotných jsou především emise CO2, které přispívají k oteplování klimatu. Pokud by tedy nedošlo z naší strany k žádné změně, oteplilo by se jen podnebí v ČR o 2 °C, a to do roku 2050. Takový nárůst by však měl za příčinu ještě větší sucho, které by drasticky snížilo zemědělskou produkci u nás.

Podle vědců je stále prostor ke změně

I když je snaha některých států patrná, stále není podle vědců takové snažení dostatečné. Změna je totiž nutná napříč společností a také různými odvětvími. Už teď je možné sledovat, že se některé firmy snaží jednat a přistupují ke změnám svých výrobních postupů, nebo podporují inovativní a udržitelné projekty.

Pomyslným průkopníkem je v tomto ohledu energetická společnost E.ON, která každoročně pořádá svoji ekologickou soutěž E.ON Energy Globe. Jejím prostřednictvím podporuje a zároveň oceňuje projekty, které se snaží bojovat s důsledky změny klimatu a prosazují udržitelná řešení. Každopádně aby jejich úsilí padlo na úrodnou půdu, je třeba, aby se k němu připojilo co nejvíce lidí, a to i vy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *