marc87 / Pixabay

Máte hned několik různých půjček a už pomalu nezvládáte jejich splácení? Bojíte se, že skončíte v exekuci a přijdete o váš majetek? I ze zdánlivě bezvýchodné situace se dá vždycky dostat, je ale třeba začít ji řešit co nejdříve. Vhodným a rozumným řešením problémů se splácením více půjček může být konsolidace, která vám může ušetřit peníze a výrazně usnadnit život.

Co je to vlastně konsolidace?

Pod termínem konsolidace půjček je myšleno sloučení více různých úvěrových produktů do jedné jediné velké půjčky. Obvykle se konsolidují zejména klasické půjčky, nicméně do konsolidace se dají zahrnout i jiné produkty – např. platební karty, kontokorentní úvěry a někdy i leasing. Konsolidační úvěry se vztahují nejen na bankovní, ale i na nebankovní půjčky, takže jsou zajímavou možností pro spoustu lidí, kteří doposud spláceli vysoké měsíční splátky za nevýhodné úvěry.

Které společnosti konsolidace nabízejí?

Stejně jako u standardních půjček, tak i u konsolidačních úvěrů platí, že ve své nabídce je mají bankovní i nebankovní subjekty. Pokud se tedy ukáže, že nesplňujete podmínky pro získání bankovní konsolidace, můžete si zkusit podat žádost u některé z nebankovních společností, kde budete mít mnohem vyšší naději na úspěch. Z bank v současné době poskytují sloučení půjček např. Komerční banka, ČSOB, Česká spořitelna, MONETA Money Bank, mBank nebo UniCredit Bank, z nebankovních institucí se můžete obrátit např. na Home Credit, Cetelem nebo FineMoney.

Pro koho je konsolidace půjček vhodná

Sloučení více úvěrů do jedné velké půjčky je vhodné nejen pro ty, jenž mají se splácením potíže. Vyplatí se i těm, kteří sice splácejí bez problémů, ale chtějí si situaci zjednodušit a místo několika různých institucí platit pouze jedné a mít vše přehlednější. Zároveň může být konsolidace zajímavá i pro ty, kterým nejde pouze o nižší splátku, ale chtějí si např. změnit den splatnosti, celkovou dobu splácení atd. Parametry konsolidace se obvykle dají individuálně nastavit a klient tak má více možností, než měl předtím.

Srovnávače půjček vám pomohou s výběrem

Nejvýhodnější konsolidace půjček může být pro každého trochu jiná – jinou možnost mají ti, jenž splňují podmínky bank, zcela jiné varianty přicházejí v úvahu např. pro žadatele se záznamem v registru dlužníků nebo bez doložitelných příjmů. Nejlepší cestou, jak si vybrat nejvýhodnější sloučení půjček, je podívat se na srovnání konsolidací na internetu. V tomto směru nabízejí nejlepší přehled nezávislé webové srovnávače půjček, z nichž můžeme doporučit především CoolPůjčky.cz, kde nechybějí ani podrobné recenze jednotlivých produktů. Spoustu informací a článků, zaměřených na konsolidace, nabízí také odborný finanční server Půjčko.cz, jenž poskytuje velké množství cenný rad pro každého, kdo hledá půjčku nebo jiný úvěrový produkt.

Alternativou je také refinancování půjčky

Pokud splácíte pouze jediný úvěr, ale nevyhovují vám jeho podmínky, můžete si zkusit požádat o jeho refinancování. To je oproti konsolidaci jednodušší, jde pouze o převedení jedné půjčky k jiné bance. Refinancovat se dají nejen běžné půjčky, ale i některé speciální úvěry (např. půjčka na auto apod.). U některých bank si navíc kromě výhodného refinancování můžete vzít ještě další půjčku. Ještě předtím, než si ale o refinancování půjčky zažádáte, zkuste si alespoň orientačně spočítat, co by vám přineslo a zda pro vás bude převod k jiné bance opravdu výhodný.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..