Když je stavění klecí a terárií hrou, kterou miluje každý chovatel
Když je stavění klecí a terárií hrou, kterou miluje každý chovatel

V současné době každý druhý chová nějakého domácího mazlíčka. Ještě nedávno bychom mohli říct, že lidé chovají zejména pejsky a kočky, kteří jsou jejich společníky, jež je vedou a doprovází na cestě životem. Jenže trendy ve světě domácích mazlíčků se za poslední roky trochu změnily. Psi byli nahrazeni hady, kočky zase ptáky. Ať už tomu chcete věřit či nikoli, je to fakt. Chovatelé se nyní zaměřují na okřídlené jedince nebo naopak na hladké, pomalu až slizké tvory.

Mnozí lidé se domnívají, že chov ptáků či hadů je méně náročný než vlastnit kočku či psa, kterým se musí člověk neustále věnovat. Jenže opak je pravdou. Právě hadi či ptáci jsou poměrně nároční. Samozřejmě se vždy péče odvíjí od konkrétního druhu, který doma chováte. Je jasné, že se budete jinak starat o užovku a jinak o kobru královskou. Stejně tak se jinak budete starat o andulku než o papouška.

Ať už zvolíte jakéhokoli konkrétního ptáka či konkrétního hada, je nutné mu pořídit pořádné bydlení, v němž se bude cítit dobře. Kde však takovou klec pro ptáky nebo případně terárium sehnat?

Ať je stavění klecí a terárií hrou

Ještě donedávna jsme mohli sehnat terária jen v obchodě s teraristikou a klece pro ptáky či případně venkovní voliéry jenom ve speciálních prodejnách. Nyní je to zcela jinak, nyní máte a výběr. Můžete si vybrat, jestli si koupíte už hotovou klec či případně terárium, nebo si takový příbytek pro své domácí mazlíčky vyrobíte sami. My osobně volíme druhou možnost.

Co k tomu potřebujete?

Klec pro ptáky, terárium, dokonce i holubníky lze postavit snadno a lehce s hliníkovými profily, plastovými spojkami, pletivem a nýtovacím kladívkem. Díky této hliníkové stavebnici nikdy nebylo stavění obydlí pro ptactvo či terarijní zvířata jednodušší a zároveň zábavnější.

Další příspěvky na Spokojenarodina.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..