Kalibry a měřidla se řadí mezi důležitou součást výroby, kdy mají za úkol kontrolovat jejich kvalitu. Konkrétně se starají o to, aby zmetkové nepostupovaly dále ve výrobním procesu, čímž ušetříte velkou část nákladů. Kromě toho dokážou ochránit i výrobní stroje, které by se mohly při zpracování výrobků se špatnými rozměry nenávratně poškodit.

S kalibrem objevíte zmetek již na začátku

Efektivnost výroby se odvíjí i od kvality její kontroly, která dokáže už na úplném začátku odhalit, že výrobek nesplňuje stanovené normy. Jako nejlepší se v tomto ohledu osvědčil kalibr, s jehož pomocí lze kontrolovat vnější i vnitřní rozměry výrobků – u speciálních druhů kalibrů je možné překontrolovat také přesnost závitů.

Princip kalibrů je jednoduchý a odvíjí se od dvou kontrolních mechanismů, kdy kalibr disponuje dvěma stranami. Tou první je zmetková strana, jež zjišťuje, zda je daný výrobek zmetek. Druhou stranou je správná strana, s níž překontrolujete, jestli daný výrobek nedisponuje nějakými odchylkami – pokud ano, je obvykle možné je ještě opravit.

Měřidla a kalibry lze upravit na míru vašim výrobkům

Měřidla i kalibry jsou běžně vyráběny v různých provedeních a rozměrech, a to zejména ve třech kategoriích. Jedná se především o válečkové a třmenové kalibry určené pro kontrolu vnějších a vnitřních rozměrů výrobků či závitové kalibry a měřící kroužky, s nimiž je kontrolována přesnost vnitřních a vnějších závitů.

Pokud hledáte efektivní nástroje pro kontrolu výrobků, můžete vybírat ze široké nabídky české firmy Michovský-TOOLS s.r.o., která disponuje rozmanitým sortimentem nejen v oblasti měřidel a kalibrů. V souvislosti s tím je schopná pokrýt poptávku celé řady výrobců v různých odvětvích, přičemž nabízí i výrobu nástrojů na míru.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *