Každé město touží po tom, aby se v něm lidem spokojeně žilo. Jenže k tomuto příjemnému pocitu vede dlouhá cesta. Kromě udržování celkového hezkého vzhledu veřejných prostranství se města musí zaměřit také na dostatečnou zeleň, kterou doplní parkovými lavičkami, venkovními odpadkovými koši a velkými venkovními květináči, jež budou zét jenom barvičkami a pestrostí. To ostatně prokázal i nedávný průzkum, který odhalil, že ve městech s dostatkem zeleně se lidé cítí daleko spokojenější.

Samozřejmě roli na míru spokojenosti hraje mnoho faktorů. Jistě se zvýší míra spokojenosti, pakliže budete investovat do street workout hřiště, kam budou chodit lidé “dát si pořádně do těla”. Pokud však bude takové hřiště obklopeno zelení, bude to naprosto fantastické.

Zeleň má kladný vliv na duševní stav obyvatel

Tímto tématem se zabývali britští vědci, kteří zjistili, že život velké množství zeleně má pozitivní vliv na duševní zdraví obyvatel. A už nezáleží na tom, jestli mluvíme o obcích nebo městech – zeleň jako taková má kladný vliv na člověka. Pokud tedy město vsadí na výsadbu keřů a květin, může se z vysoké míry spokojenosti lidí radovat.

Starostové obcí a primátoři měst by se měli zaměřit především na parky, kam lidé chodí relaxovat opravdu aktivně. Pokud tak učiní, nebudou toho litovat.

Zeleň má lepší dopad než zvýšení platu nebo povýšení

Co je také velice zajímavé, tak to, že okolní zeleň a procházky v přírodě nebo po parcích mají na člověka ještě lepší dopad, než například zvýšení platu nebo povýšení v zaměstnání. Dopad, který zeleň na člověka má, je navíc déletrvající. To štěstí z povýšení nebo ze zvýšení platu se většinou velice rychle vytratí.

Pokud budete investovat do zeleně ve své obci, vyhnete se velkému množství sebevražd, kterým předchází deprese a úzkost. Lidé v takto příjemném prostředí totiž nemají sklony ani k depresi, ani ke zmiňované úzkosti.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *