Animal Cat Mammal Feline Pet Fur  - 1970luizcosta / Pixabay

Češi jsou velkými chovateli domácích mazlíčků – pejsků a koček. Zejména u koček je krmení granulemi velice praktické a samozřejmě plnohodnotné. Výběrem dobré značky dokážeme zajistit zdraví pro naše chlupaté svěřence.

Mnoho chovatelů chová kočky doma, v bytě, bez toho, aby kočka chodila ven. Kočkám domácí odchov nevadí. Chovat kočku či více koček v bytě si mohou dovolit i ti, kteří tráví velkou část dne mimo domov, nebo dokonce vždy na pár dnů odjíždí. Suché krmení, tedy granule pro kočky, lze nasypat i ve větším objemu a o zvíře je tak dobře postaráno i po delší dobu. Důležité je pouze zajistit dostatek vody. Vhodné je domluvit občasnou kontrolu od sousedů. Podobně se lze postarat i o kočičky chované v rodinném domě s volným pohybem mimo dům. Stačí zajistit přístup kočce do uzavřeného prostoru přes kočičí dvířka a zde nechat zvířeti dostatek granulí.

Granule pro kočky i jako speciální výživa

Jako majitelé si jen stěží při normálním krmení poradíme s takovými problémy koček, jako jsou různé diety. Ať již jde třeba o vhodné krmení pro kočky s různými zdravotními problémy, nebo o kastrované kočky. Ty trpí velice často obezitou. Ta se projeví zejména při nedostatku pohybu, ale ten u kočky ovlivníme jen stěží. Důležité je přejít na granule pro kastrované kočky. Jejich kalorická hodnota je uzpůsobena potřebám kastrátů a brání neřízenému přibírání na váze.

Další výhody krmení granulemi

Granule pro kočky nabízí vyvážené krmení obohacené o důležité látky. Může jít třeba o taurin, který je velice důležitý především pro srdce koček. Pokud si vybereme dobré kočičí granule, máme jistotu, že naší kočce nebude ve stravě chybět žádná důležitá látka. Kočky už skutečně nebudou potřebovat dokrmovat žádným dalším krmivem. Pro nás, majitele, to znamená mít chov, ale i výdaje na péči o zvířata pod kontrolou. Kdo má mazlíčků víc, ví, kam až mohou tyto výdaje narůst. Granule jsou též skvělé krmení, které má schopnost udržet v kondici chrup koček. Ty mohou trpět nepříjemnými záněty dásní – vedou ke chronickým zánětům v ústní dutině i ke ztrátě chrupu koček.

TIP: Krmiva pro zvířata Tachov 4PES.cz – to je perfektně zásobený e-shop rovněž s kvalitním krmením pro kočky. E-shop se věnuje i donátorské činnosti a spolupracuje s Útulkem u Šmudlinky.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *