Grilovací sezóna pomalu nastává a je na čase oprášit z vašeho grilu pavučiny a připravit ho tak, aby vám zase dobře sloužil. Jedná se jen o pár základních úkonů, které jsou ale nesmírně důležité.

Zahradní gril na dřevěné uhlí

Z grilů na dřevěné uhlí seškrábejte všechen popel připečený na dně topeniště. Promažte olejem krytky větracích otvorů, aby nebyl problém s jejich otevíráním a zavíráním. Grilovací rošt je potřeba očistit od koroze. To uděláte jednoduše tak, že zapálíte gril a vytvoříte intenzivní oheň. Nečistoty na roštu půjdou pak mnohem lépe odstranit, ideální drátěným pevným kartáčem. Po očištění potřete rošt rostlinným olejem. Očistit rošt kartáčem a naolejovat ho byste měli i ve chvíli, než na gril vložíte jídlo a poté ještě jednou, až bude grilování skončeno.

Samozřejmostí je očištění i všech ostatních součástí grilů a příprava pomůcek tak, abyste je měli vždy po ruce. Také je možné, že zjistíte, že váš starý gril už má své odslouženo a přišel čas na to, podívat se po novém. Tento typ grilů vás tolik finančně nezatíží, ale přesto je vhodné vybírat s rozumem. Porovnejte raději více nabídek.

Plynový gril

U plynových grilů zkontrolujte knoflíky hořáku a rozvody plynu. Vymeťte případné pavučiny a vyžeňte pavouky. To opravdu není vtip. Velmi rádi si v nich splétají své sítě. Drobné dírky na hořáku vyčistíte hrotem jehly nebo zavíracího špendlíku. Ventil hořáku se musí otáčet zcela volně. Plynový gril musí být naprosto v pořádku. Zkontrolujte, zda jsou všechny přípojky utěsněné. Hadičky musí být neporušené. Zkontrolujte, zda někde neuchází plyn. Připravte si roztok z vody a tekutého saponátu. Spojovací místa na hadičkách, a jestliže zpozorujete bublinky, uniká vám plyn. Práce s plynovým grilem je o něco rizikovější, a proto věnujte péči o něj dostatečnou pozornost a vždy se řiďte pokyny, které vám doporučuje výrobce.

Udržovat gril a potřebné nářadí v pořádku a čistotě je základním předpokladem pro to, aby vám dobře a dlouho sloužil. Pravidelnou péči nepodceňujte. Jestliže se k nákupu nového grilu teprve chystáte, nezapomeňte si vybrat takový, u kterého bude následná péče co nejjednodušší.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *