Bikes Nature Bicycle Cycling Cycle  - mtomicphotography / Pixabay

Doba dovolených se kvapem blíží, a pokud si chcete vy tu svou vychutnat právě na dvou kolech, poradíme vám, co si ještě do jejího začátku pořídit. A také na co nezapomenout.

Budeme se věnovat zejména fenoménu „dovolené po dovolené“, kdy potřebujete ještě další pracovní volno navíc, abyste se ze svých nevšedních cest vzpamatovali. Také míříte z dovolené přímo na neschopenku se zády? Už nemusíte.

Chraňte se před úrazy i nadměrnou zátěží

Dres na kolo, cyklistické oblečení nebo batoh na kolo… Jen stěží byste vyrazili do terénu bez takové výbavy. Ale pokud nebudete sedět na tom správném stroji, jen stěží to vše správně zúročíte.

Trpíte problémy se zády a víte, že vám nejrůznější překážky v terénu nedělají dobře? Záměrně proto volíte lehčí trasy a vědomě se tak připravujete například  o jedinečný prožitek z rychlých sjezdů? Už nemusíte. Stačí vsadit na celoodpružené kolo. Oproti klasickému modelu, který má pružiny jen na vidlici, se může tato vychytávka pochlubit i odpruženou zadní části. Bude vám tak připadat, jako byste jeli stále téměř po rovince.

Náš tip: lepší modely dovolují toto odpružení i na čas vyřadit. Například pokud potřebujete šlapat do kopce a jde vám o maximálně efektivní záběr, jenž vás rychleji dostane nahoru.

Aby měla ochranu i vaše záda

Ale vraťme se ještě k další výbavě. Až si budete pořizovat rukavice na kolo nebo cyklistické kraťasy, přiberte k nim i batoh s páteřákem. Jde o šikovný kus odpružené pěny, který ochrání vaše záda i krční páteř při jakémkoliv pádu. Perfektně sedí na místě díky nastavitelným popruhům a mnohdy ho lze použít i samostatně bez batohu.

A kde tohle špičkové vybavení pořídit? Vyzkoušejte eshop.singltrek.cz s bohatou nabídkou a přívětivými cenami pro každého. Jde o skutečné specialisty, kteří cyklovýletováním doslova žijí. Kromě nezbytné výbavy tu pořídíte i nejrůznější vouchery na půjčení kol či přímo na zážitkové akce. Stačí se tu jen dobře porozhlédnout.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..