Train Candle Toys Wood  - matthiasboeckel / Pixabay

Někdy to v moderních hračkářstvích vypadá doslova jako na pouti – množství barev, zvuků a tvarů  a jen minimum možností pro kreativní zábavu a vlastní tvoření. Pokud však pro své děti něco takového nechcete, nezoufejte.

Stále ještě existují i dřevěné hračky, ze všeho nejvíce připomínající naše dětství. Jak by ale mohly obstát proti moderní konkurenci? Jednoduše proto, že se i ony posunuly někam dál a české dřevěné hračky nabízí mnohem více možností, než by se nám ještě před několika lety snilo.

Investice, která se vyplatí

Dřevo je přírodní materiál, jež se může s tím správným povrchovým ošetřením proměnit i v opravdu bezpečné a přitom inspirativní dřevěné hračky pro nejmenší. Panenky, domečky i autíčka  jsou extrémně odolné, takže si s nimi vaše dítě může hrát dlouhá léta (nebo se budou hodit třeba i pro mladšího sourozence). A navíc skvěle přispívají k přirozenému vývoji dítěte.

Kupříkladu motorická kostka s labyrintem je vhodná už pro děti od 12 měsíců. Nabízí široké spektrum možných aktivit, takže se rozhodně jen tak neomrzí.

Dřevo může mít mnoho podob

Nezáleží na tom, zda si pro své dítě přejete stavebnici, autodráhu či třeba komponenty do kuchyňky a další dřevěné hračky pro malé holčičky. Nabídka těchto hraček je na současném trhu tak pestrá, že je jejich role ve hře omezena pouze kreativitou dítěte. A ta rozhodně nebývá malá.

Kromě rozvoje dětské fantazie však nabízí i procvičení mnoha dalších dovedností. S dřevěnými hračkami je například možné skvěle rozvíjet matematické dovednosti, hodí se ke zjednodušené demonstraci fyzikálních experimentů (nejčastěji  v podobě stavebnice) anebo nabídnou skládání různých dílků, při čemž se rozvíjí i jemná motorika.

Nenechte se omezovat výběrem v klasických obchodech a jděte přímo tam, kde se na tento sortiment určený pro děti zaměřují. Vyberte si ideálního herního parťáka pro své děti, vnuky nebo třeba neteře v e-shopu Woodhracky.cz. Pro každého tu totiž mají něco.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *