Značka Dakine je proslulá především svými kvalitními batohy. Je jednou z nejoblíbenějších značek pro batohy do školy. Věděli jste ale jak zásadní má postoj k ekologii a udržitelnosti, k tématům, jež jsou nyní středobodem zájmu mnohých z nás?

Respekt byl vždy pro značku Dakine základní hodnotou. Vždyť už její prvotní produkty, spojené se surfovou subkulturou byly vyráběny s úctou k obyvatelům Maui a zdejší přírodě.

Filozofií značky je, že moře a země jsou víc než jen naše hřiště. Jsou naší svatyní a místem, kde mnohdy najdeme klid, svobodu, ale i útěk. A místní obyvatelé jsou víc než jen lidé, kteří tam žijí. Úsilí značky o udržitelnost je založeno na respektu k těmto místům a jeho obyvatelům. Značka věří, že zlepšením svých výrobních procesů, budováním komunity a podporou místních obyvatel přispívá k udržitelnosti naší planety.

Značka se snaží dělat špičkové produkty, ale tak, aby jejich výroba měla co nejmenší dopad na životní prostředí. Neustále proto pracuje na snížení těchto dopadů a zároveň pracuje na kvalitě svých výrobků, tak aby vydržely opravdu dlouho, aby byly trvanlivé a funkční. Každý rok se proto ve svých technologiích posouvá dál a dál, aby vyvinula výrobky se špičkovými funkčními vlastnostmi, ale s co nejmenším ekologických dopadem.

Když si tedy koupíte batoh Dakine, tak můžete mít čisté svědomí, že jeho koupí nelikvidujete planetu. Značka na výrobu používá recyklované materiály, zároveň však s maximální možnou trvanlivostí. Pokud používá voděodolné technologie, nepoužívá chemické látky typu PFC, u nichž je prokázáno, že kontaminuje vodní síť.

Cena batohů Dakine není zrovna nízká, ale právě předchozí řádky vysvětlují, proč tomu tak je. Je lepší investovat do dražšího kousku, kterým nezatěžujete životní prostředí, navíc se skvělým designem, špičkovou kvalitou a promyšlenými detaily, než do levnějšího produktu, jehož výroba má negativní dopady na naší planetu, která je pro nás tak životně důležitá. Jaká bude vaše volba?

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..