Turistika je poslední dobou velice vyhledávaná. Lidé najednou touží uniknout od až příliš rychle jdoucího, městského světa. Chtějí si jednou za čas pořádně odpočinout a vzdálit se každodenním starostem, které jim přidávají jenom vrásky na čele. Proto se velice často rozhodují pro prodloužený víkend, který stráví někde v přírodě.

Příroda přeci pokaždé nabízí odpočinek a vždy nám pomůže pročistit si hlavu. Navíc Česká republika nabízí tolik přírodních krás! Nejčastěji navštěvované jsou hlavně Beskydy. Ty jsou navštěvovány nejen lidmi z blízkého okolí, jako je například město Frýdek-Místek nebo Ostrava, ale taky sem jezdí turisté z celé republiky či ze zahraničí. Beskydy jsou vyhlášené svou krásou, která pokaždé, během každého ročního období tají dech v těle.

Nejoblíbenější je zde přece jenom Lysá hora. Jedná se o nejvyšší vrchol Moravskoslezských Beskyd, který by si měl vyšlapat jednou v životě každý z nás. Lidé se na její vrchol dostávají většinou pěšky, ale pokud sem pojedete třeba po páté, vyzkoušejte si Lysou horu vyjet, a to třeba na kole nebo na koloběžce. Je to zase trochu jiný zážitek!

Jak se na Lysou horu dostanu?

Samozřejmě existuje několik cest, které vedou na vrchol Lysé hory. Nejoblíbenější je ale „Bezručův výplaz“, což je turistická trasa vedoucí z Ostravice, což je městečko, které se nachází přímo pod Lysou horou. Tato trasa je pojmenována podle českého básníka Bezruče, který zdejší přírodu opravdu miloval a který se o ní často zmínil i ve svých dílech. Beskydy pro něj byly opravdovou inspirací.

A co když se chci i ubytovat?

Jestliže byste si jeden den chtěli Lysou horu vyjít pěšky a druhý den byste chtěli zkusit tento vrchol vyjet na zmiňovaném kole či koloběžce, pak je třeba se opravdu někde ubytovat. Doporučujeme Rekreační středisko Sepetná, které najdete přímo pod Lysou horou. Nabízí hned několik možností ubytování, proto si jistě vybere i ten nejnáročnější nocležník.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..