Jistě už dávno není pochyb o tom, že znalost cizích jazyků je jednou z nejdůležitějších kompetencí pro život v 21. století. S cizími jazyky se setkáváme prakticky na každém kroku, a schopnost jim porozumět nám může velice usnadnit život. Jazykové školy v Brně celoročně chrlí desítky, ba stovky nabídek jazykových kurzů, navzdory tomu je však stále velké množství lidí, kteří se v této oblasti nijak nevzdělávají. Nepatříte náhodou mezi ně? Ano? Pak je tenhle text určen právě pro Vás!

Když se lidí ptáme na to, co jim brání chodit do kurzů cizích jazyků, dostáváme od nich vlastně stále tytéž odpovědi. Posvítili jsme si tedy na pět nejčastějších výmluv, proč lidé jazykové kurzy nemohou navštěvovat. Tak schválně, poznáváte se v některé z nich?

„Nemám na to čas.“

Zní Vám tato věta povědomě? Možná i Vy patříte mezi ty, kteří jsou stále v jednom kole, a při představě jakékoliv činnosti navíc jim běhá mráz po zádech. Z toho důvodu se nejspíš nepovažujete za právě ideálního kandidáta pro studium jazyků.

A přitom možná i tušíte, že by se Vám nějaký ten kurz němčiny nebo angličtiny hodil jako sůl. Naštěstí pro Vás dnes už jazykové školy často vycházejí vstříc i velmi zaneprázdněným uchazečům a vypisují kurzy také na méně standardní hodiny, jako je brzké ráno nebo večer.

Pro jedince s nepravidelným denním rozvrhem jsou pak optimální volbou individuální kurzy. Do těch můžete docházet vždy jen tak, jak se vám to hodí, pochopitelně po předchozí domluvě s lektorem.

Ten může tempo i četnost výuky vždy přizpůsobit tomu, jak se Vám to právě hodí, a proto se k nim často přihlašují právě lidé, kteří na tom nejsou časově právě nejlépe.

 „Je mi to k ničemu.“

Bydlíte a pracujete v České republice, Vaše rodina i přátelé hovoří česky, a k přežití každoroční dovolené vám stačí vědět, jak anglicky pozdravit a poděkovat. Znalost cizích jazyků k životu vlastně ani nepotřebujete, tak proč byste se je tedy měli učit? Pro odpověď se stačí jen rozhlédnout.

Kolik nápisů a textů kolem vás je v cizích jazycích? Určitě spousta. Cizí jazyky, a to nejen angličtina, nás obklopují prakticky pořád. V médiích, na internetu, na reklamních poutačích, na menu v restauracích, nebo na návodech k použití u výrobků z dovozu, to jsou všechno místa, kde vám znalost, byť jen základů cizího jazyka může velmi usnadnit život.

Nebo vy snad chcete zůstat závislí na tom, jestli se zrovna najde někdo, kdo bude ochotný vám inkriminovaný text přeložit?

„Jazykové kurzy jsou příliš drahé.“

Nutnost platit za jazykové kurzy či pomaturitní studium jazyků je bohužel důvodem, který potenciální studenty od studia jazyků často odrazuje. Roční nebo půlroční kurz, to je obvykle investice v řádu několika tisíc, a ne každému z nás šustí po kapsách nadbytečné bankovky.

Naštěstí existuje mnoho cenově přijatelných variant i pro ty, kterým je líto vydávat za jazykové vzdělávání více peněz, než je nezbytně nutné.

Mnoho jazykových škol nabízí možnost placení kurzů po pololetích, čtvrtletích, nebo dokonce i po měsících. Jazyková škola PELICAN nabízí možnost zúčastnit se ukázkové lekce, na základě, níž se můžete rozmyslet, jestli Vám způsob výuky vyhovuje a jestli do ní chcete dále investovat.

Mnoho jazykových škol poskytuje zajímavé slevy, pokud se do kurzu přihlásíte s předstihem, nebo s sebou k zápisu přivedete kamaráda. Proto je dobré pravidelně sledovat webové stránky jazykových škol v okolí, protože nikdy nevíte, kdy se nějaká ta sleva na jazykový kurz může objevit.

„Učit se jazyky je na mě moc složité.“

Možná si ze středoškolských let pamatujeme, jak nám pod přísným dohledem kantorů dalo zabrat biflování se slovíček a gramatických pravidel. Obavy, že bychom na nový jazyk nemuseli stačit, nás často mohou odradit od toho, abychom to vůbec zkusili. Současné jazykové školy ovšem nejsou žádné středověké mučírny.

Lektoři jsou zde připraveni na to, že studenti mohou mít s osvojením jazyka problémy, a snaží se jim pomoci tyto problémy překonat. Pro zbavení se strachu se stačí jen nadechnout a uvědomit si, že něco nevědět v kurzu není žádná ostuda, od toho v něm koneckonců jsme. I když se od sebe jednotlivé jazyky vzájemně liší, co se týče komplikovanosti, každý je možné zvládnout, pokud nás vede kvalifikovaný lektor za pomoci účinných vyučovacích metod.

Tak co, našli jste „tu svoji“? Upřímně doufáme, že jsme vám aspoň trochu ukázali, že každý problém, ať už zdánlivý nebo reálný, má řešení. Stačí sebrat odvahu, udělat první krok a zamířit třeba do jazykové školy PELICAN, kde Vám rádi poradíme s výběrem kurzu právě pro Vás. Tak na co ještě čekáte?

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..