Podnikatelé, vyberte si nejvýhodnější refinancování půjčky u té nejlepší banky
Podnikatelé, vyberte si nejvýhodnější refinancování půjčky u té nejlepší banky

Nechcete-li zatížit svůj podnikatelský rozpočet půjčkou více, než je nezbytně nutné, zajímejte se o případné možnosti jejich refinancování. Nezůstávejte u jediné banky z pouhé lenosti zjistit si, zda náhodou konkurence nemá při financování různých úvěrových produktů mnohem lepší podmínky. Pokud objevíte, že je opravdu má, byla by škoda jich nevyužít. Jde přece o vaše úspory. Jak postupovat, jestliže jste zjistili, že u konkurence je to lepší?

Nezávislé posouzení podmínek refinancování je nejcennější

Někdo má například svého finančního poradce, který zná aktuální podmínky u různých bank a umí je rychle a spolehlivě vyhodnotit. Můžete si s finančním poradcem sjednat konzultaci, ovšem ne vždy jsou tito poradci skutečně nezávislí. Často mohou doporučovat úvěry spřátelených bank, takže vám neporadí opravdu objektivně. Proto není od věci, když se o problematiku budete zajímat sami a naprosto nezávisle.

Neklamný signál k refinancování

V první řadě také oslovte svoji stávající banku. Její bankéři tak pochopí, že nejste spokojeni se současným stavem úvěru a mělo by se jim vyplatit o vás jako klienta bojovat. Zjistěte si podrobnosti o úvěru u konkurenční banky. Přijďte s nabídkou konkurence ke své původní bance. Měla by zareagovat. Pokud se to nestane, je to signál, že je skutečně nejvyšší čas jít jinam a refinancování půjčky provést.

Požádejte také svoji současnou banku o vyčíslení zůstatku úvěru. Je to nezbytný dokument. Vaše nová banka provádějící refinancování musí přesně vědět, na jaký účet a dokdy má poslat váš dluh z úvěru. Následně v nové bance podepíšete ostrou smlouvu o refinancování úvěru.  Můžete tak ušetřit velmi zajímavé sumy díky výhodnějším úrokům a RPSN.

Podobné úspory můžete dosáhnout i při refinancování hypotéky, kde se může jednat o stovky nebo dokonce tisíce korun měsíčně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..