Přáli byste si pěstovat vlastní zeleninu, nebo byste rádi přivítali u svého příbytku nové květiny a rostliny? Vyvýšené záhony vám umožní pěstovat i tam, kde by to za jiných podmínek nebylo možné.

Konečně krásné místo k odpočinku

Již brzy si můžete nevzhledný kout vašeho pozemku proměnit k nepoznání. Betonové květináče umožnují pěstování květin, rostlin i zeleniny i na místech, kde by to dříve nebylo možné. Předzahrádka, betonový dvorek, nebo také kousek terasy snadno proměníte ve vlastní zahrádkářský ráj. Betonové květináče navíc na rozdíl od těch dřevěných vydrží věčně. Vaše náklady tak budou pouze jednorázové. Můžete se kochat výhledem na vaši dobře odvedenou práci a relaxovat.

Ochrana před škůdci

Vyvýšené záhony oproti běžným formám pěstování nabízejí jasné výhody. Úroda zde bude dokonale ochráněna před škůdci. Nesetkáte se s hraboši, cestu zde nenaleznou ani slimáci. V případě vyvýšeného záhonu je také zajištěno speciální mikroklima a optimální vlhkost pro rostliny. Ty mají díky správně použitému substrátu možnost rychle růst i vzkvétat.

Odolnost betonu, dekor dřeva

Na svém pozemku nemusíte mít jen klasický hladký betonový záhon. Dnešní možnosti jsou skutečně široké. Můžete se pustit do pěstování ve vyvýšeném záhonu s dekorem dřeva. Na první pohled vůbec nepůjde poznat, že jste zvolili poněkud odolnější materiál. Dřevo je pro záhony sice krásné, ale velmi nepraktické. Vlivem povětrnostních podmínek, které v naší republice panují, je životnost dřevěného záhonu velmi nízká. Pořizovací cena je přitom téměř totožná jako u betonového záhonu.

Barvu a dekor vyvýšeného záhonu můžete sladit s barvou fasády vašeho příbytku, nebo zvolit imitaci dřeva a nechat tak záhon splynout s okolními prvky na vaší zahradě. Pěstovat zde můžete nepřeberné množství plodin a rostlin. Od okrasných květin, přes drobné keře, až po sezónní zeleninu či ovoce. Domácí zdroj vitamínů si tak můžete vypěstovat přímo na vašem pozemku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *