Barber Shop Day Iran Cosmetology  - mostafa_meraji / Pixabay

Chtěli byste vědět, co je pro vaše vlasy nejlepší? Vyzpovídali jsme odborníky ze známého kadeřnictví Zličín Barbers Wife, a tady vám přinášíme odpovědi.

Nemáme samozřejmě na mysli jen běžné mytí a česání. To je naprostá samozřejmost, kterou si většina z nás přizpůsobuje podle svých vlastních potřeb. Zatímco někomu stačí umytí vlasů dvakrát do týdne a jednou za den pořádné vykartáčování, jiný se neobejde bez každodenního mytí a použití jemného hřebenu několikrát denně.

Péči si zaslouží jakýkoli střih i typ vlasů

Vůbec nezáleží na tom, na jakém looku si zakládáte. Možná vás to překvapí, ale stejnou pozornost je třeba věnovat jak polodlouhému mikádu, tak i oblíbenému (nejenom) pánskému ježkovi. I několik odrostlých milimetrů navíc totiž může znamenat rozdíl mezi upraveným vzhledem a vizáží bezdomovce nebo přinejlepším šmudly.

A netýká se to jen vlasů, ale i vousů. A jak často se tedy podívat „sestřihu“ na zoubek? Odborníci z  Barbers Wife mají za to, že by mělo jít o záležitost každých tří týdnů. Ne obligátního měsíce, jak míváme často ve zvyku. Ovšem precizní prací s nůžkami to samozřejmě nekončí.

Důležitá je také výživa, ta jde se žádoucím vzhledem vlasů ruku v ruce

Také podléháte mylnému dojmu, že běžný šampon, obohacený v tom lepším případě o kondicionér,  na péči o vaši kštici stačí? Inu, stačil by – pokud bychom žili jako naši předkové v lůně čisté přírody. Ovšem dnes, kdy se na nás ze všech stran valí smog, prach, chemie z kosmetiky i životního prostředí a v neposlední řadě také silnější UV záření, jde o péči zcela nedostatečnou.

Ovšem bez správné výživy a hydratace se vlasy obejít neumí. Jestliže je po této stránce zanedbáváme, začínají krepatět, lámat se a třepit. Hrubnou a další péče o ně je stále složitější a složitější. Nebojte se proto svým kadeřím dopřát trochu toho „povoleného dopingu“ v podobě těch správných prostředků pro péči. Nestarají se jen o výživu, ale dokáží vaše vlasy také ochránit a dokonce i napravit některá menší poškození.

A pečují také o zdraví a krásu pokožky hlavy. Ta je totiž rovněž velmi důležitým bodem celého programu. Jen zdravá kůže může poskytnou dostatek výživy důležitým vlasovým folikulům, to je zkrátka fakt.

Myslete i na svůj obličej

Pokud jste muž, pak si předchozí řádky směle vztáhněte i na jemnou kůži na tvářích a bradě. Ta je častým holením poškozována mnohem více, než její kolegyně na hlavě a vyšší zátěž na ni čeká dokonce i pod dlouhými vousy. Právě zde jsou tři týdny bez odpovídající péče patrnější více, než kdekoliv jinde. A určitě byste během této krátké doby nechtěli zestárnout i o několik let. Nebo ano?

I v kadeřnictví znají pravidlo tří týdnů

A drží se ho, tedy alespoň v Barbers Wife rozhodně. Stačí se jim svěřit v pravidelných intervalech  a můžete se těšit na bonusový program i příjemnější ceny. Sami za vás také pohlídají důležité termíny. Objednejte se ještě dnes na stránkách Barberswife.cz.

Barber Shop Day Iran Cosmetology  - mostafa_meraji / Pixabay
mostafa_meraji / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..