Co jsou tarotové karty, jak s nimi pracovat a jak se vyznat v jednotlivých druzích, chceme-li si pořídit ty správné přímo pro sebe?

Tarot, karty s tajemným původem

Tarotové karty vznikly jako hrací, hrála se s nimi hra zvaná Taroky. To jsou informace dochované z písemných pramenů datovaných do období středověku. Víme to proto, že v četných záznamech se hazard provozovaný s kartami oficiálně zakazoval. Můžeme ale předpokládat, že jsou ve skutečnosti mnohem starší.

Nevíme však stále, kdo je vymyslel, ani jaký k tomu měl přesně důvod, jedna z možných teorií hledá jejich původ například ve starém Egyptě. Nejstarší soubor karet v podobě Velké Arkány, která se používá v této podobě dodnes, máme dochován v latinském rukopisu, který se nazývá Sermones de Ludo Cumalis a pochází z roku 1500.

Karty a věštba

Tajemný původ věšteckých karet proto nepřestává lákat a přisuzuje jim mystickou schopnost věštění budoucnosti. První důkaz o takto používaných kartách pochází ze 16. století, konkrétně z knihy The Oracles of Francesco Marcolino da Forli.

Výklad tarotových karet byl tehdy založen na veskrze jednoduchém principu, kdy se karty náhodně vytáhly a ze symbolů se následně jednotlivě odhadoval jejich význam. Sofistikovanější systém věštění ovšem pochází až z roku 1750, kdy se poprvé objevuje definovaný v rukopisu The Square of Sevens a v knize Pratesi Cartomancer.

Za současným rozdělením balíčku 78 karet do podoby tzv. Velké Arkány a Malé Arkány stojí francouzský okultista Eliphas Lévi. Ten se kartám věnoval ve svém díle Dogme et Rituel de la Haute Magie.

Tarotové karty dnes

Ti, kteří se zajímají o mystiku v současnosti, mají na výběr prodej tarotových karet v mnoha podobách a v celé řadě obchodů, internetových i těch „běžných“. Jak se v nich vyznat?

Univerzální návod pro nákup prakticky neexistuje. Vybírejte pocitově. Je dokonce nanejvýš pravděpodobné, že si nevystačíte jen s jednou sadou. Karty je totiž potřeba vyměnit vždy, když cítíte, že už s nimi vnitřně nedokážete souznít.

Navíc by vám na ně zásadně neměl sahat kdokoli cizí, aby v nich zůstala výhradně vaše energie.

Existuje dokonce několik stovek druhů. Známý je například Crowleyho tarot, dále se používá například i Tarot Grálu a řada dalších. Pro začátečníky je velmi dobře použitelný rovněž Juliet Sharman-Burke Tarot.

Mimo klasického tarotu si značnou oblibu získaly i tzv. andělské karty. V principu se od karet tarotových odlišují. Výklad andělských karet funguje na jiném principu. Sděluje vám totiž výlučně pozitivní zprávy. Už na první pohled tyto karty evokují dojem, že jsou velmi milé a přátelské a je to pravda.

Spojí vás totiž s vaším andělem. Každý nad sebou takovouto bytost máme, stará se o naše bezpečí. Jestliže anděly poprosíte o pomoc, poradí vám, kudy se ve vašem životě dále ubírat a odpoví na otázky ohledně vztahů nebo třeba profesního života.

Chcete si vyložit své vlastní tarotové karty? Mrkněte na stránky www.poznani-knihy.cz , kde najdete nejen samotné karty ale také potřebnou literaturu, která vás obeznámí s vykládáním tarotových karet.

Tématické příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..